Úvod Správy Prípravné zápasy Ševela: Dnes som spokojný, môžeme však hrať lepšie

Ševela: Dnes som spokojný, môžeme však hrať lepšie

Hodnotenie trénera Martina Ševelu po prípravnom zápase FK Vojvodina Novi Sad - ŠK Slovan Bratislava (0:2).

Martin Ševela: „Myslím si, že Vojvodina mala vyššiu kvalitu než náš predchádzajúci súper Olimpik Doneck. Keďže sme ešte deň pred zápasom dvojfázovo trénovali, tak spočiatku mali hráči ťažšie nohy, no postupne sa do toho dostali a veľmi dobre sa pohybovali. Už v prvom polčase sme si vytvorili dostatok gólových šancí. Robo Vittek neuspel v samostatnom úniku, Lukáš Droppa sa potom nedohodol pri koncovke s Mohom. Dôležité bolo, že sme ešte do prestávky skórovali vďaka strele Filipa Hološka. Súper cez prestávku prestriedal celú jedenástku, my sme urobili menej zmien, aby hráči mali vyššiu zápasovú minutáž. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvé dejstvo, boli sme naďalej aktívni. V zápase sa výborne uviedol Andraž Šporar, ktorý sa pri svojej prvej šanci parádne zbavil obrancu a ľavačkou vymietol šibenicu na 2:0. Celkovo som spokojný s organizáciou hry i kompaktnosťou defenzívy, piaty polčas po sebe sme neinkasovali. Som rád, že už sme boli nebezpečnejší aj smerom do ofenzívy, vytvorili sme si dostatok šancí. Aplikovali sme prvky, ktorým sa venujeme na tréningoch. Využívali sme pressing pri napádaní v útočnej zóne, aby sme súpera dostali pod tlak a získali loptu na naše kopačky. Čo sa týka nových hráčov, tak tí splnili to, čo od nich očakávame. Kenan Bajrič hral zodpovedne a s prehľadom. Krátko pred koncom prvého polčasu striedal, pretože si po tvrdom strete so súperom narazil lícnu kosť, nie je to však nič vážne a verím, že bude v poriadku. Moha odohral šesťdesiat minút, ukázal veľmi solídne veci i ochotu pracovať pre tím. Som spokojný s výkonom tímu, no musíme naďalej tvrdo pracovať, pretože určite môžeme hrať lepšie.“