Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí si s prehľadom poradili s Vojvodinou

Belasí si s prehľadom poradili s Vojvodinou

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v prípravnom zápase nad Vojvodinou Novi Sad 2:0.

Belasí výborne herne i výsledkovo zvládli tretí prípravný zápas na sústredení v tureckom Beleku. V súboji s Vojvodinou Novi Sad boli po celý čas lepším mužstvom a svoju prevahu pretavili do dvoch gólov, o ktoré sa postarali Filip Hološko a Andraž Šporar. Pre Šporara to bola gólová premiéra v drese Slovana.

Tréner Martin Ševela opäť zvolil ofenzívne rozostavenie 4-3-3. Premiéru v belasom si odbili nové posily Kenan Bajrič a Moha, s kapitánskou páskou nastúpil Róbert Vittek. Slovan bol od úvodu aktívnejší. Už v 8. min napriahol Hološko zo strednej vzdialenosti a brankár Vojvodiny mal čo robiť, aby loptu vytlačil spod brvna. Zakrátko Droppa vybojoval loptu, tá sa cez Van Haarena dostala až k Vittekovi, ktorý neuspel zoči-voči brankárovi. Belasí boli vpredu naďalej nebezpeční, Van Haaren a po ňom Moha to skúšali strelami k žrdi, brankár hostí bol pozorný. Obrovskú šancu si Slovan vypracoval po polhodine hry, keď Vittek nezištne prihral pred odkrytú bránu Droppovi, ten však loptu netrafil ideálne. Dominik Greif si prvý zákrok pripísal až tesne pred prestávkou, keď zasiahol po hlavičke srbského hráča. V 43. min sa aktivita belasých dočkala gólového vyústenia. Lopta putovala od postrannej čiary po osi Droppa – Moha – Vittek až na stred k Savičevičovi. Ten pekne našiel napravo Hološka, ktorý vyslal prudkú krížnu strelu a lopta aj za prispenia teču obrancu skončila v sieti – 0:1.

Martin Ševela cez prestávku striedal, z ihriska odišli Greif, Bajrič a Vittek, ich miesta zastúpili Šulla, Sekulič a Šporar. Obraz hry sa nezmenil, Slovan bol naďalej lepší. V 51. min Chouchoumis centrovanou loptou našiel Savičeviča, ktorý zblízka hlavičkoval nad bránu. O štyri minúty neskôr to už vyšlo. Šporar sa v šestnástke dostal k voľnej lopte po centri Chouchoumisa, kľučkou sa zbavil obrancu a parádnou strelou pod brvno nedal brankárovi šancu – 0:2. Po striedaniach na oboch stranách sa potom hra upokojila, stále sa však viac hralo na obrannej polovici Vojvodiny. Krídelnými prienikmi to skúšali Oršula aj Čavrič, Šporarovi v pokutovom území však chýbal potrebný krok, aby tieto akcie dokázal zakončiť. Šulla v bráne Slovana riešil niekoľko nepríjemných situácií, so všetkými si však poradil a udržal tak čisté konto.

Belasí dosiahli cenné víťazstvo 2:0 nad aktuálne ôsmym tímom srbskej ligy. Najbližší prípravný duel odohrajú naši futbalisti v stredu 31. januára s maďarským klubom Újpest FC.