Úvod Správy Prípravné zápasy Premiérový gól vďaka dohovoru s Holmanom

Premiérový gól vďaka dohovoru s Holmanom

Vasil Božikov si v prípravnom zápase s Olimpikom Doneck otvoril strelecký účet v drese Slovana.

Belasí veľmi dobre zvládli druhý prípravný duel na sústredení v Turecku. V súboji s Olimpikom Doneck počas celého zápasu udávali tempo hry a zaslúžene zvíťazili 1:0. O rozhodujúci presný zásah sa tesne pred prestávkou postaral Vasil Božikov, ktorý si otvoril strelecký účet v belasom.

Vasil skóroval po centri Dávida Holmana z rohového kopu. „Dávid mi poslal veľmi pekný center do stredu šestnástky. Snažil som sa loptu trafiť hlavou, čo sa mi aj podarilo, no brankár to na prvý raz vyrazil. Sledoval som loptu, akosi som tušil, že ešte príde šanca na dorážku. Tá skutočne prišla a zblízka už pre mňa nebol problém napáliť loptu do siete,“ opísal šťastný strelec svoj presný zásah.

Gól Vasila Božikova mal kurióznu predohru. Bulharský stopér akoby už pred zápasom predvídal, že takýto okamih môže prísť a tak na to upozornil Dávida Holmana, ktorý má na starosti exekúciu väčšiny štandardných situácií. „Pred zápasom som za Dávidom prišiel a povedal som mu, aby mi z rohu poslal nejakú dobrú loptu do stredu šestnástky. Uistil som ho, že takýto center potom premením na gól. Dávid to splnil a mne sa podarilo skórovať, takže spokojnosť pre všetkých,“ usmial sa 29-ročný bulharský stopér.

Defenzíva belasých v druhom prípravnom zápase pracovala takmer bezchybne a udržala čisté konto. „Hrali sme oveľa lepšie než v prvom prípravnom zápase. Nastúpili sme proti silnému tímu, Ukrajinci hrali priamy futbal a išli tvrdo do osobných súbojov. Vyrovnali sme sa im v agresivite a dokázali sme ich udržať na dištanc. Je skvelé, že sme neinkasovali a zvíťazili.“

Belasí počas tohto týždňa dvojfázovo trénujú. Aktuálne sú v polovici tureckého sústredenia a pochvaľujú si tréningové podmienky i dobrú partiu. „Poctivo trénujeme, práve o tom je zimná príprava. Čo teraz natrénujeme, z toho potom budeme čerpať po celý rok. Máme vytvorené výborné podmienky a dávame maximum do tréningov i zápasov. Chalani, ktorí do tímu pribudli, sú kvalitní futbalisti a určite nám pomôžu. Verím, že spoločne vytvoríme dobrú partiu,“ uzavrel Vasil Božikov.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasovanie potrvá do nedele 16. júna.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
Július Szöke si znovu zahrá na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.