Úvod Správy Prípravné zápasy Potešilo čisté konto i nasadenie v súbojoch

Potešilo čisté konto i nasadenie v súbojoch

Hodnotenie trénera Martina Ševelu po prípravnom zápase ŠK Slovan Bratislava – FC Olimpik Doneck (1:0).

Martin Ševela: „Bola to výborná previerka proti kvalitnému súperovi. Som rád, že sme z hľadiska hernej kvality i agresivity prevýšili súpera a mali sme prevahu. Boli sme dostatočne agresívni, dobre sme dostupovali do súbojov a získavali sme lopty. Vďaka týmto atribútom sme splnili zámer, s ktorým sme do zápasu vstupovali. Čo sa týka prístupu, takto si to od hráčov predstavujem. Defenzíva v podaní celého mužstva pracovala na výbornej úrovni, bol tam dobrý koučing v podaní hráčov medzi sebou, čo je naozaj dôležité. Vďaka poctivej práci defenzívy sa súper v druhom polčase dostal prakticky do jedinej vyloženej šance, ktorú zmaril Adam Laczkó kvalitným obranným zákrokom. Nám sa podarilo presadiť tesne pred prestávkou po štandardnej situácii, keď Vasil Božikov hlavičkoval z desiatich metrov a loptu sám dorazil do siete. V druhom dejstve trafil Dávid Holman bránkovú konštrukciu a boli tam aj ďalšie zaujímavé situácie na to, aby sme zápas zavreli druhým gólom. Teší ma čisté konto, to je oproti minulému zápasu veľké zlepšenie. Musíme popracovať na ofenzívnej fáze i na práci v krídelných priestoroch, aby odtiaľ prichádzalo viac finálnych prihrávok pre útočníkov. Čo sa týka Romaria Kortzorga, tak ten je u nás na skúške a dnes dostal priestor na polhodinu. Ukázal dobré momenty, kvalitný dribling a bol nebezpečný pre súperovu obranu. Zatiaľ zostáva s nami na skúške, dáme mu ešte možnosť sa ukázať."

Informácia k zdravotnému stavu Kuca.
Pozrite si pozápasové slová nečakaného streleckého hrdinu derby - Matúša Vojtka.
Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.