Úvod Správy Aktuality Prichádza mládežnícky reprezentant Boris Cmiljanič

Prichádza mládežnícky reprezentant Boris Cmiljanič

ŠK Slovan Bratislava podpísal 4,5-ročný kontrakt s útočníkom Borisom Cmiljaničom.

Belasých posilní talentovaný mládežnícky reprezentant Čiernej Hory. Vedenie klubu sa dohodlo na 4,5–ročnej zmluve s útočníkom Borisom Cmiljaničom, ktorý sa už pripojil k tímu na sústredení v tureckom Beleku.

Dvadsaťjedenročný dobre stavaný útočník už od dorasteneckého veku pôsobí v zahraničí, keď si ho vyhliadol holandský klub PSV Eindhoven. Po pôsobení v mládežníckych výberoch PSV zamieril Cmiljanič do Španielska, naposledy hral za Levante UD.

„Boris je mladý 21-ročný futbalista, ktorý sa rozvíjal v prestížnej akadémii PSV Eindhoven. Zároveň reprezentoval Čiernu Horu v mládežníckych kategóriách. Od septembra sa v našom klube zotavoval po zranení kolena a individuálne trénoval. Dali sme mu šancu, pričom jeho rekonvalescencia postupuje podľa plánu a bez komplikácií. Boris je typický hrotový útočník, je dobre fyzicky stavaný a využíva svoje rýchlostné a technické predpoklady. Hráča takejto typológie sme do kádra hľadali. Podpísali sme s ním zmluvu na štyri a pol roka a už sa pripravuje s naším tímom v Turecku. Borisa v Slovane vítam a verím, že sa mu u nás bude dariť,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„O Borisa sme mali záujem už v lete, naše plány však prekazilo jeho zranenie kolena, po ktorom musel absolvovať operáciu. Teraz sa pripravuje pod dohľadom našich kondičných trénerov a každým dňom sa dostáva bližšie k tomu, aby sa naplno zapojil do tréningového procesu s mužstvom. V čase, keď sme ho sledovali, ukázal veľký potenciál, a preto sme sa rozhodli zazmluvniť si jeho služby. Keďže nechceme nič uponáhľať, tak zrejme ešte nestihne úvodné zápasy jarnej časti. Po tom, ako bude stopercentne fit, už bude len na ňom, ako sa pobije o svoje miesto v tíme. Verím, že rozvinie svoj potenciál,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml.

Boris Cmiljanič je typický hrotový útočník, ktorý využíva svoje fyzické predpoklady, meria 193 centimetrov a je dobre rýchlostne vybavený. Futbalovo vyrastal v Podgorici, ktorá bola vtedy ešte súčasťou Juhoslávie, dnes je to hlavné mesto Čiernej Hory. Cmiljanič na seba upozornil dobrými výkonmi v mládežníckych kategóriách a ako šestnásťročný si odbil debut za A-mužstvo Podgorice. Po dvoch sezónach v najvyššej čiernohorskej lige sa o mladého útočníka začal zaujímať známy holandský klub PSV Eindhoven.

V júli 2014 napokon Cmiljanič podpísal zmluvu s PSV a razom sa posunul do veľkého futbalu. V špičkovom holandskom klube pôsobil čiernohorský útočník dva roky a pravidelne hrával v druhej holandskej lige za PSV Eindhoven U21. Sezónu 2016/17 už Cmiljanič strávil v druholigovom španielskom klube Huesca a naposledy hosťoval v Levante.

Cmiljanič je mládežnícky reprezentant Čiernej Hory, hral vo výberoch do 17, 19 i 21 rokov. Celkom má na konte osemnásť reprezentačných štartov, v ktorých dosiahol štyri presné zásahy.

Vizitka Borisa Cmiljaniča

Krajina: Čierna Hora

Dátum a miesto narodenia: 17. marec 1996 v Podgorici

Výška: 193 cm

Post: útočník

Kluby: Levante UD (ESP), Huesca (ESP), PSV Eindhoven (HOL), Budučnost Podgorica (MNE)

Reprezentácia: Čierna Hora U21 (4 štarty/1 gól), Čierna Hora U19 (9 štartov/2 góly), Čierna Hora U17 (5 štartov/1 gól)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vasil Božikov sa po návrate z reprezentačného zrazu teší na ligový zápas so Zlatými Moravcami.
Klub vyvodí dôsledky voči Michalovi Šullovi za porušenie životosprávy.
O vaše hlasy sa uchádzajú Moha, Kornel Saláta a Andraž Šporar.

Neprehliadnite

Opäť o krok bližšie. Stavebné práce na novom Tehelnom poli pokračujú v rýchlom slede, po osadení sedadiel sa začína s prácami na hracej ploche.
Róbert Mak je jednou z hviezd, ktoré svoju kariéru začali práve na Tehelnom poli. Slovenský reprezentant robil v Slovane prvé futbalové kroky a v belasom prešiel prípravkami i žiackymi kategóriami. Dodnes v dobrom spomína na Slovan a má sen si raz zahrať za najúspešnejší slovenský klub na Tehelnom poli...
Názory trénerov po zápase 10. kola Fortuna ligy 2018/19 FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.