Úvod Správy Transfery Potvrdené: Slovan získal významnú posilu do defenzívnej formácie

Potvrdené: Slovan získal významnú posilu do defenzívnej formácie

ŠK Slovan Bratislava podpísal 4,5-ročnú zmluvu s obrancom Kenanom Bajričom.

Vedenie ŠK Slovan Bratislava dnes oficiálne dotiahlo prestup 23-ročného slovinského stopéra Kenana Bajriča. Belasí získali jedného z najlepších stopérov slovinskej ligy s veľkým potenciálom do budúcna. Bajrič zajtra absolvuje lekársku prehliadku a potom sa pripojí k tímu na sústredení v Turecku.

Kenan Bajrič na jeseň odohral všetkých osemnásť ligových zápasov za Olimpiju Ľubľana, ktorá má s ôsmimi inkasovanými gólmi najlepšiu defenzívu v slovinskej lige. Je to rýchly a agresívny stredný obranca, ktorý má veľký potenciál do budúcna. Prestupová čiastka činí 600 000 eur.

„Posilnenie stopérskeho postu bolo prioritou zimného prestupového obdobia. Na jeseň sme dostávali zbytočne veľa gólov a potrebovali sme tento problém vyriešiť. Ako som spomínal, na tento post sme mali tri alternatívy. Kenan bol voľbou číslo jeden a som veľmi rád, že sme ho získali. Je to rýchly, fyzicky dobre stavaný hráč a do defenzívy prinesie potrebnú agresivitu. Dlhodobo sme ho sledovali, na jeseň odohral všetky ligové zápasy a vieme, čo od neho môžeme očakávať. S Kenanom sme podpísali zmluvu na štyri a pol roka. V Slovane ho vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Rokovania o Kenanovom prestupe boli veľmi náročné, požiadavky Ľubľany boli vysoké. Napokon sme dospeli k dohode a transfer sme dotiahli do úspešného konca. Mrzí ma len to, že sa nám to nepodarilo ešte pred odchodom na sústredenie do Turecka, ako som však povedal, rokovania boli zdĺhavé a náročné. Kenanov príchod nie je len investíciou do súčasnosti, ale aj do budúcnosti. Má totiž veľký potenciál sa zlepšovať a verím, že sa vďaka výkonom v Slovane stane súčasťou slovinskej reprezentácie. Kenan zajtra absolvuje zdravotnú prehliadku, keďže však na jeseň nevynechal ani jeden zápas, tak predpokladám, že ju zvládne úplne bez problémov. V stredu odcestuje za mužstvom na sústredenie do Turecka,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

„Počas zimy som mal viacero možností, ako pokračovať v kariére. V Slovinsku som si zvykol hrať o najvyššie priečky. Práve preto som si zvolil Slovan, ktorý má najvyššie ambície a chce hrať o trofeje. Oslovila ma aj vízia klubu, ktorú mi pri rokovaniach predostrelo vedenie Slovana a zároveň vidina nového štadióna, ktorý som si už stihol pozrieť. Teším sa, že som podpísal zmluvu a dôveru do mňa vloženú sa pokúsim klubu i fanúšikom splatiť kvalitnými výkonmi," vyhlásil Kenan Bajrič.

Dvadsaťtriročný slovinský stopér bol počas zimy žiadaným hráčom na prestupovom trhu. Rodák z Ľubľany začínal s futbalom v miestnom klube Interblock, odkiaľ sa v roku 2011 presunul do akadémie NK Olimpija Ľubľana. Ako sedemnásťročný si pripísal prvý štart v slovinskej lige pri víťazstve nad tímom NK Mura.

Postupne sa prepracoval do základnej zostavy Ľubľany, v sezóne 2014/15 odohral 33 ligových duelov z celkového počtu 36. V sezóne 2015/16 prispel k zisku majstrovského titulu. Bajrič v aktuálnom ročníku odohral všetkých osemnásť ligových duelov, patril k oporám tímu a trikrát sa strelecky presadil. Celkovo si v Olimpiji Ľubľana pripísal 128 štartov, v ktorých dosiahol šesť gólov.

Bajrič jedenásťkrát nastúpil za slovinskú reprezentáciu do 21 rokov a získal tak aj skúsenosti na medzinárodnej úrovni.

Kenan, vitaj v Slovane a nech sa ti u nás darí! 

Vizitka Kenana Bajriča

Krajina: Slovinsko

Dátum a miesto narodenia: 20. decembra 1994 v Ľubľane

Výška: 190 cm

Post: stredný obranca

Kluby: Interblock Ľubľana (SVN), NK Olimpija Ľubľana (SVN)

Reprezentácia: Slovinsko U21 (11 štartov)

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.
Tréningový zápas so Sereďou sa odohrá v piatok o 11:30.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.