Úvod Správy Prípravné zápasy Rozhodol prvý polčas, zlepšený výkon po prestávke góly nepriniesol

Rozhodol prvý polčas, zlepšený výkon po prestávke góly nepriniesol

ŠK Slovan Bratislava prehral v úvodnom prípravnom zápase tureckého sústredenia s Krídlami Sovietov Samara 0:4.

Belasí sú momentálne v hrubej príprave a do tohto zápasu vstupovali z plnej tréningovej záťaže. Tréner Martin Ševela rozdelil tím na dve jedenástky. Prvý polčas belasým nevyšiel, keď štyrikrát inkasovali. Po prestávke a zmene v zostave bol Slovan iniciatívnejší, no svoju prevahu nepretavil do korekcie výsledku.

Od úvodu nastúpil mladý stopér Adam Laczkó, ktorý sa v závere jesennej časti zotavil z nepríjemnej zlomeniny kostičky na chodidle, ktorú si privodil práve v Turecku na minuloročnom sústredení. Od úvodu hral aj krídelník Romario Kortzorg, ktorý je v klube na skúške a o tom, či bude s tímom naďalej trénovať, rozhodne realizačný tím v najbližších dňoch. Belasí vyrukovali na súpera vo formácii 4-4-2, no po individuálnych chybách veľmi rýchlo inkasovali dva góly. Hra sa potom vyrovnala a Slovan mohol znížiť. Vittekov volej mal dobré parametre, no brankár Samary odolal. Ruský druholigista, ktorý je však blízko k návratu do najvyššej súťaže, si problémy privodil sám, keď po malej domov zvonilo brvno na bráne Samary. Belasí utrpeli ďalšie údery po uplynutí úvodnej polhodiny, Samara zvýšila už na 4:0.

Po prestávke Martin Ševela frontálne prestriedal, z pôvodnej jedenástky zostali na trávniku len Laczkó a Savičevič. Premiéru v belasom drese si odbili nové posily Šulla, Suchockij, van Haaren i Šporar. Obraz hry sa v druhom polčase zmenil. Slovanisti boli oveľa aktívnejší, hrali lepšie a mali hernú prevahu. Vypracovali si niekoľko náznakov príležitostí, no dnes im akoby nebolo súdené prekonať ruského brankára. Duel sa tak skončil výsledkom 0:4, ktorý síce nie je priaznivý, no napríklad výkon z druhého polčasu naznačil aj pozitíva, pričom stále sa nachádzame v tzv. hrubej príprave. Sústredenie v Turecku bude pokračovať ďalšími tréningovými jednotkami a stredajším duelom s Olimpikom Doneck.

ŠK Slovan Bratislava – FC Krídla Sovietov Samara 0:4 (0:4)

Góly: 7., 13., 31. Tkačuk, 27. Samodin

Zostava Slovana:

I. polčas: Greif – Čikoš, Laczkó, Rundič, Chouchoumis – Hološko, Savičevič, Holman, Kortzorg – Vittek, Mareš

II. polčas: Šulla – Sekulič, Laczkó, Božikov, Suchockij – Droppa – van Haaren, Savičevič – Schet, Šporar, Oršula

Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.