Úvod Správy Futsal Bratislavské derby prinieslo skvelý futsal

Bratislavské derby prinieslo skvelý futsal

Séria futsalistov Slovana bez prehry sa po derby s Pinerolou natiahla na trinásť zápasov.

Trináste kolo najvyššej futsalovej súťaže prinieslo bratislavské derby dvoch tradičných rivalov. Slovan ako úradujúci majster vyzval minuloročného zdolaného finalistu Pinerolu. Vo výbornej atmosfére si to na palubovke rozdali dve kvalitné mužstvá a v dramatickom súboji sa zrodila remíza 2:2. Slovan je v lige naďalej bez prehry a na prvom mieste tabuľky zvýšil svoj náskok na štyri body.

Belasí nastúpili v oklieštenej zostave, z rôznych dôvodov im chýbali piati stabilní hráči. V dobrej atmosfére, ktorú vytvárali najmä fanúšikovia Slovana, sa od úvodu hralo vo vysokom tempe. Vedenia sa ujala Pinerola, keď Wesley v 5. minúte zužitkoval individuálnu akciu a krížnou strelou prekonal Karpiaka – 0:1. Tabuľkové postavenie bolo v derby klamlivé, Pinerola je síce až piata, no vyhrala posledné štyri duely a jej sila vzrástla najmä príchodom štyroch legionárov. Belasí sa rýchlym inkasovaným gólom nenechali zaskočiť a postupne prevzali iniciatívu. Nevyužili niekoľko čistých šancí, no predsa len vyrovnali ešte do prestávky. V 18. minúte vyšiel našim futsalistom signál z rohového kopu, Haľko sa oprel do centrovanej lopty a krásnym volejom namieril milimetrovo k pravej žrdi – 1:1.

Po prestávke vyplnenej tombolou sa Slovan ujal iniciatívy. Zverenci Martina Rejžeka očividne túžili po víťazstve a k tejto méte sa priblížili v 27. minúte. Dušan Rafaj si potiahol loptu na stred ihriska a tiahlou strelou k ľavej žrdi nedal Herkovi šancu – 2:1. Škoda, že belasí následne nevyužili dobré šance na zvýšenie náskoku. Pinerola sa postupne tlačila dopredu, Rafael delovkou trafil žrď. Vyrovnanie prišlo v 34. minúte z nevinnej akcie, keď Hájek z uhla trafil pod brvno a prekonal inak vynikajúco chytajúceho Karpiaka – 2:2. V závere to bol futsal „hore – dole,“ pri vyložených šanciach sa viackrát blysli obaja brankári. Mladík Karpiak si očividne dobre postavil žrde, ktoré mu v závere ešte dvakrát pomohli pri šanciach Pineroly. Dramatický súboj sa napokon skončil deľbou bodov, čím Slovan predĺžil sériu bez prehry a po dnešnom zaváhaní Wild Boys Bratislava zvýšil na čele náskok na štyri body. Celkovo belasí nazbierali 35 bodov pri skvelom skóre 122:20.

ŠK Slovan Bratislava futsal – Pinerola Futsal 1994 2:2 (1:1)

Góly: 18. Haľko, 27. Rafaj – 5. Wesley, 34. Hájek

Žlté karty: 34. A. Zdráhal – 35. Rafael

Rozhodovali: Belavý, Botka

Návšteva: 700 divákov

Slovan: Karpiak, Vöröš – Kyjovský, Rick, Rafaj, Kozár, Haľko, Belaník, Péchy, Rischer, A. Zdráhal

Pinerola: Herko – Valdemir, Čeřovský, Halás, Višváder, Marušinec, Rafael, Wesley, Bagin, Victor, Vangel, Hájek, Kapusta

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.