Úvod Správy Prípravné zápasy Prvým súperom v príprave ruská Samara

Prvým súperom v príprave ruská Samara

Belasí sa v sobotu o 15.00 h stretnú v prípravnom zápase s ruským tímom FC Krídla Sovietov Samara.

Naši futbalisti majú za sebou úvodný týždeň sústredenia v tureckom Beleku. Z plnej tréningovej záťaže nastúpia zajtra na prípravný zápas s ruským klubom Krídla Sovietov Samara. Tréner Martin Ševela chce dať príležitosť všetkým hráčom.

„Od soboty sme začali s dvojfázovými tréningami s tým, že všetko smerujeme k nabratiu sily a kondície. Potrebujeme do hráčov dostať potrebný základ a postupne, deň za dňom, pôjdeme aj do systémových vecí. Úvodný blok prípravy uzavrieme sobotňajším duelom so Samarou. Podmienky na trénovanie sú výborné, máme k dispozícii kvalitné hracie plochy a je tu priestor, aby sme sa zlepšovali každým dňom,“ povedal tréner Martin Ševela priamo z tureckého Beleku.

Do zápasu pôjdu slovanisti z plnej tréningovej záťaže. „Máme to pripravené tak, že hráčov rozdelíme na dve jedenástky po 45 minút. Pôjdeme na dve skupiny. Hráči absolvovali určitý tréningový objem a musíme byť opatrní, aby nedošlo k zbytočným zraneniam. Čo sa týka zdravotného stavu kádra, tak som veľmi rád, že Joeri de Kamps už začal trénovať s mužstvom,“ uzavrel tréner Slovana.

Samara patrí k tradičným ruským klubom. V minulosti dlhodobo patrila medzi elitu, v posledných rokoch pendluje medzi prvou a druhou ligou. Momentálne je Samara v druhej lige na treťom mieste, keď v 25 zápasoch získala 51 bodov a je v reálnej hre o postup. Klubovými farbami sú modrá a biela, v kádri sú okrem Rusov legionári z Brazílie, Bieloruska, Srbska a Ukrajiny.

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – FC Krídla Sovietov Samara sa začína v sobotu 20. januára o 15.00 h stredoeurópskeho času.

Do jarnej časti už bez Kubíka

ŠK Slovan Bratislava sa zároveň dohodol s Františkom Kubíkom na ukončení spolupráce. Kubík nosil dres Slovana od septembra 2014 a odohral 82 ligových zápasov, v ktorých dosiahol sedem gólov. V sezóne 2016/17 prispel k zisku Slovenského pohára. Františkovi Kubíkovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan Bratislava.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.
Belasí sú už istými víťazmi základnej časti a do nadstavby o titul pôjdu z prvého miesta.
Dávid Holman v rozhovore po zápase s Trenčínom.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.