Úvod Správy Prípravné zápasy Prvým súperom v príprave ruská Samara

Prvým súperom v príprave ruská Samara

Belasí sa v sobotu o 15.00 h stretnú v prípravnom zápase s ruským tímom FC Krídla Sovietov Samara.

Naši futbalisti majú za sebou úvodný týždeň sústredenia v tureckom Beleku. Z plnej tréningovej záťaže nastúpia zajtra na prípravný zápas s ruským klubom Krídla Sovietov Samara. Tréner Martin Ševela chce dať príležitosť všetkým hráčom.

„Od soboty sme začali s dvojfázovými tréningami s tým, že všetko smerujeme k nabratiu sily a kondície. Potrebujeme do hráčov dostať potrebný základ a postupne, deň za dňom, pôjdeme aj do systémových vecí. Úvodný blok prípravy uzavrieme sobotňajším duelom so Samarou. Podmienky na trénovanie sú výborné, máme k dispozícii kvalitné hracie plochy a je tu priestor, aby sme sa zlepšovali každým dňom,“ povedal tréner Martin Ševela priamo z tureckého Beleku.

Do zápasu pôjdu slovanisti z plnej tréningovej záťaže. „Máme to pripravené tak, že hráčov rozdelíme na dve jedenástky po 45 minút. Pôjdeme na dve skupiny. Hráči absolvovali určitý tréningový objem a musíme byť opatrní, aby nedošlo k zbytočným zraneniam. Čo sa týka zdravotného stavu kádra, tak som veľmi rád, že Joeri de Kamps už začal trénovať s mužstvom,“ uzavrel tréner Slovana.

Samara patrí k tradičným ruským klubom. V minulosti dlhodobo patrila medzi elitu, v posledných rokoch pendluje medzi prvou a druhou ligou. Momentálne je Samara v druhej lige na treťom mieste, keď v 25 zápasoch získala 51 bodov a je v reálnej hre o postup. Klubovými farbami sú modrá a biela, v kádri sú okrem Rusov legionári z Brazílie, Bieloruska, Srbska a Ukrajiny.

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – FC Krídla Sovietov Samara sa začína v sobotu 20. januára o 15.00 h stredoeurópskeho času.

Do jarnej časti už bez Kubíka

ŠK Slovan Bratislava sa zároveň dohodol s Františkom Kubíkom na ukončení spolupráce. Kubík nosil dres Slovana od septembra 2014 a odohral 82 ligových zápasov, v ktorých dosiahol sedem gólov. V sezóne 2016/17 prispel k zisku Slovenského pohára. Františkovi Kubíkovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan Bratislava.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.