Úvod Správy Prípravné zápasy Výborné podmienky na tréningy a regeneráciu

Výborné podmienky na tréningy a regeneráciu

Vedúci mužstva Ján Švehlík o sústredení belasých v Beleku.

Belasí sa od piatka 12. januára nachádzajú v tureckom Beleku, kde si rozložili hlavný stan počas prípravy na jarnú časť sezóny 2017/18. Ako spomínal v rozhovore tréner Martin Ševela, úvodný týždeň prípravy je venovaný dvojfázovým tréningom zameraným na hernú stránku, kondíciu i silu. O podmienkach na sústredení sme sa rozprávali so včerajším narodeninovým oslávencom Jánom Švehlíkom.

Náš vedúci mužstva si pochvaľuje podmienky na sústredení v tréningovom centre pri pobreží Stredozemného mora. „Pripravujeme sa v rovnakom tréningovom stredisku ako pred rokom, čiže sme išli do známeho prostredia. Máme k dispozícii štyri tréningové ihriská s prírodnou trávou. V poriadku je aj ubytovanie, strava či možnosti na regeneráciu. Hráči môžu po tréningoch využívať hotelový bazén či sauny,“ povedal Ján Švehlík priamo z tureckého Beleku.

Kým v Bratislave počas tohto týždňa snežilo, tak v Beleku je počasie o poznanie príjemnejšie. Teplota sa pohybuje okolo pätnásť stupňov nad nulou. „V sobotu intenzívne pršalo, ale práve dážď pomohol trávniku na tréningovom ihrisku. Od pondelka máme slnečné počasie a prakticky bezvetrie. Na slnku sa dá chodiť aj v krátkych rukávoch. Podmienky na trénovanie sú vskutku ideálne."

Jedným z najväčších plusov hovoriacich v prospech tureckého sústredenia je rozhodne kvalita hracích plôch. V zime by sa naši futbalisti mohli pripravovať len na ihrisku s umelou trávou, ktoré niektorí hráči nemajú až tak v obľube, pričom liga sa s výnimkou dvoch klubov hrá len na prírodnom trávniku. „V tréningovom stredisku sú štyri ihriská, ktoré nám domáci vždy pripravia. Na ihriskách je kvalitná prírodná tráva, taká ako u nás v lete,“ chváli si Ján Švehlík.

K tímu sa v pondelok večer pripojil brankár Frederik Valach, ktorý sa až v piatok vracal z prípravného kempu slovenskej reprezentácie do 20 rokov v Grécku. „Tréner brankárov Miroslav Hrdina si pochvaľuje, že má štyroch brankárov, ktorých môže v tréningovom programe rozdeliť na dve dvojice. Nálada vo výprave je dobrá a príprava zatiaľ postupuje podľa stanoveného plánu,“ uzavrel Ján Švehlík. 

Naša žijúca legenda včera oslavovala svoje 68. narodeniny. Výprava mu venovala špeciálnu narodeninovú tortu, z ktorej mal pán Švehlík veľkú radosť. Tortu dostal aj ďalší oslávenec Filip Hološko pri príležitosti svojich 34. narodenín.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.
Názory trénerov po zápase 17. kola Niké ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (0:6).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.