Úvod Správy Old Boys Rušný prelom rokov pre Old Boys Slovana

Rušný prelom rokov pre Old Boys Slovana

Naše legendy si vianočné sviatky spestrili dvoma zaujímavými turnajmi.

Old Boys Slovana si počas vianočných sviatkov zahrali na treťom ročníku Golden Cupu v Bratislave aj na tradičnom Trojkráľovom turnaji v Trnave. Na oboch turnajoch patrili belasí k najlepším a výkonmi i výsledkami potvrdili, že stále dokážu hrať futbal na výbornej úrovni.

Na Trojkráľovom turnaji sa v belasom drese predstavili viacerí hráči, ktorí zostávajú v živej pamäti fanúšikov. V úvodnom zápase skupiny slovanisti tesne prehrali s domácim Spartakom, keď jediný gól strelil Martin Dobrotka. Naše legendy si napravili chuť v druhom zápase, v ktorom porazili Liberec 4:0, pričom Pavol Sedlák sa zaskvel hetrikom. Postup zo skupiny si naši Old Boys zaistili jasným víťazstvom 4:0 nad výberom APŠ Masters.

Vďaka druhému miestu v skupine postúpil Slovan do semifinále a zmeral si sily s pražskou Slaviou. Semifinále prinieslo dramatický priebeh so smolným koncom. Belasí totiž prehrávali so Slaviou 2:3 a vypracovali si záverečný nápor s obrovskou šancou Sedláka, ktorému však koncovka nevyšla. Po tesnej prehre naši Old Boys skončili na konečnom štvrtom mieste kvalitne obsadeného podujatia.

 

Výsledky Old Boys Slovana na Trojkráľovom turnaji v Trnave:

Základná skupina:

ŠK Slovan – Spartak Trnava 1:2 – gól Dobrotka
ŠK Slovan – Liberec 4:0 - Sedlák 3, Mužlay
ŠK Slovan – APŠ Masters 4:0 - Sedlák 2, Mužlay, Karnas

Semifinále:

ŠK Slovan – Slavia Praha 2:3 – Sedlák, vlastný Krajčík

ŠK Slovan na turnaji reprezentovali:  Martin Kapusta, Vladimír Kinier, Miroslav Chvíla, Vladimír Kinder, Jozef Valachovič, Jozef Mužlay, Pavol Sedlák, Martin Dobrotka, Marcel Horký, Martin Karnas, Mário Müller

Ešte počas Vianoc sa v Bratislave uskutočnil III. ročník Golden Cupu. Belasí sa v semifinále stretli s pražským tímom Bohemians, za ktorý nastúpil aj Antonín Panenka. Slovan uspel pomerne jednoznačne 5:2, keď sa gólom blysol aj brankár Martin Kapusta. Vo finále sa stretli tradiční rivali Spartak a Slovan a aj keď sa naši Old Boys snažili, prehrali 0:2 a obsadili konečné druhé miesto.

 

Výsledky Old Boys Slovana na III. ročníku Golden Cupu:

Semifinále:

Bohemians Praha – ŠK Slovan 2:5 – góly Kapusta, Müller, Gálik, Strelec, Karnas

Finále:

Spartak Trnava – Slovan 2:0

 

Zdroj foto: TASR

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Stiahnite si bezplatne bulletin na dnešný zápas s Ružomberkom.
Slovanisti v nedeľu o 15:00 privítajú MFK Ružomberok.

Neprehliadnite

Vstupenky na slávnostný ceremoniál a zápas Slovan - Žilina už v predaji.
Vychutnajte si majstrovské oslavy prostredníctvom Slovan TV.
Slovan TV sa pre všetkých fanúšikov rozhodla spustiť novú reláciu s názvom "Profil hráča" v ktorej sa dozviete zákulisné informácie o našich futbalistoch.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.