Úvod Správy Prípravné zápasy Nadšený z nového zraku i kvalitných tréningových podmienok

Nadšený z nového zraku i kvalitných tréningových podmienok

Rozhovor s brankárom Dominikom Greifom o tureckom sústredení i jeho novom zraku.

Keď pred rokom odlietali belasí na sústredenie do Turecka, mal Dominik Greif na konte len štyri ligové štarty a prvýkrát v živote odchádzal z domu na taký dlhý čas. Teraz letel do Turecka z pozície brankára, ktorý odchytal všetky ligové zápasy jesennej časti a v dvadsiatich rokoch nazbieral obrovské skúsenosti.  Zaujímavé je, že kým pred rokom bol „Domino“ v brankárskej partii suverénne najmladší,  tak teraz je prakticky druhý najstarší.

„Do Turecka sa teším už niekoľko týždňov, a to najmä kvôli dobrým tréningovým podmienkam i preto, že budeme ako partia viac pokope. Predsa len, počas týždňa sa bežne stretávame len v šatni, takto strávime spolu 25 dní a určite utužíme kolektív,“ hovoril Dominik Greif tesne pred piatkovým odletom tímu do tureckého  Beleku.

Belasí v Turecku od včera zaberajú na dvojfázových tréningoch. Na herné tréningy využívajú výhradne ihrisko s prírodnou trávou, čo je bezpochyby pozitívne aj pre brankárov. Tí tréningy na umelej tráve, kde dopady po zákrokoch bolia viac, nemajú veľmi v láske. „Pre brankára je to plus, keď môžeme aj počas zimy trénovať na kvalitnej prírodnej tráve. Terény sú v Turecku výborné, čo bude určite pozitívom nielen pre nás brankárov, ale aj pre hráčov v poli.“

Vianočné sviatky boli pre nášho mladého brankára netradičné. Podstúpil totiž laserovú operáciu očí, pri ktorej mu odstránili dioptrie. Už tak nemusí chytať s kontaktnými šošovkami. „Presne kvôli tomu som podstúpil túto operáciu. Môže mi to pomôcť pri chytaní. Zrak je pre brankára kľúčový a s kontaktnými šošovkami to pri slabšej viditeľnosti nebolo vždy úplne ideálne. Myslím si, že toto rozhodnutie mi pomôže do kariéry i ďalšieho života,“ zamyslel sa 20-ročný Bratislavčan, ktorý do Turecka odlietal v slnečných okuliaroch. A to nie kvôli slnku. „Okuliare som mal kvôli tomu, že po operácii sú oči ešte stále v procese hojenia. Miestami je to veľmi dobré, občas zase horšie. Podstúpil som metódu operácie pre športovcov, pri ktorej sú bolestivé dva – tri dni po operácii, no potom už to je každým dňom len lepšie.“

Dominik v úvode zimnej prípravy trénoval z dôvodu operácie len v telocvični, v Turecku sa však už dostane na ihrisko a bude zaberať na sto percent. „Kondičný tréner sa na mne v telocvični poriadne vybláznil, takže sa už teším na ihrisko (smiech). Hneď zo začiatku sústredenia v Turecku už budem normálne trénovať s brankármi na ihrisku,“ vyhlásil mládežnícky reprezentant Slovenska tesne pred odletom výpravy na sústredenie.

Do brankárskeho minikolektívu pribudol počas zimnej prestávky Michal Šulla, ktorý v ligovej súťaži odchytal cez stovku zápasov a na tomto poste patrí medzi slovenskú elitu. Dominik Greif si jeho príchod pochvaľuje. „Michal má odchytaných veľa zápasov a je určite dobré, že jeho príchodom sa zvýšila konkurencia. Prospeje to všetkým brankárom, vnímame väčšiu potrebu pracovať na sebe i zvýšený tlak na výkony. Brankárska partia je prakticky úplne nová na čele s novým trénerom brankárov Miroslavom Hrdinom, no máme mesiac na to, aby sme sa navzájom dobre spoznali,“ vyhlásil mladý Bratislavčan, ktorý bol pred rokom v brankárskej partii suverénne najmladší. Teraz je druhý najstarší, mladší sú od neho Frederik Valach (ten do Turecka letí zajtra) i Martin Trnovský. „Už veru nie som najmladší, tí mladí sa na mňa doťahujú (smiech). Je to zaujímavé, Frederik i Martin sú v podobnej pozícii ako som bol ja pred rokom. Taký je však futbal, všetko sa deje rýchlo,“  uzavrel Dominik Greif.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia v Podbrezovej.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.