Úvod Správy Prípravné zápasy Slovanisti odcestovali na sústredenie do Turecka

Slovanisti odcestovali na sústredenie do Turecka

Výprava belasých dnes odletela na 25-dňové sústredenie do tureckého Beleku.

Zimná príprava A-mužstva ŠK Slovan Bratislava pokračuje kondično-herným sústredením v tureckom Beleku. Naši futbalisti strávia v tréningovom rezorte pri brehu Stredozemného mora 25 dní, počas ktorých odohrajú šesť prípravných duelov.

Belasí sa budú pripravovať v rovnakom tréningovom rezorte ako pred rokom. V Beleku budú mať k dispozícii kvalitné tréningové plochy s prírodnou trávou, posilňovňu, bazén i dostatok možností na regeneráciu.

„Od utorka sme nabehli na dvojfázové tréningy, v ktorých budeme pokračovať aj na sústredení v Turecku. Počas najbližšieho týždňa čaká hráčov kombinácia herných cvičení, vytrvalostných behov i tréningov v posilňovni,“ vyhlásil tréner Martin Ševela tesne pred odletom tímu.

„Do Turecka cestujeme s cieľom zodpovedne sa pripraviť na jarnú časť sezóny. Čaká nás tam kvalita v podobe tréningových plôch či súperov v prípravných dueloch. Zameriame sa na mix faktorov – budeme pracovať na systémových veciach v našej hre, na kondičnej stránke a takisto sa pokúsime čo najlepšie odohrať prípravné zápasy proti atraktívnym súperom,“ povedal tréner belasých.

Káder

Čo sa týka kádra, tak s tímom cestovalo kvarteto nových posíl – Michal Šulla, Arťom Suchockij, Andraž Šporar a Ricky van Haaren. Do Beleku odletel aj brankár Martin Trnovský, ktorý dnes podpísal profesionálnu zmluvu. Ďalší mladý brankár Frederik Valach sa k tímu pripojí v Turecku, pretože sa až dnes vracia zo zrazu slovenskej reprezentácie do 20 rokov.

Na sústredenie necestoval František Kubík, ktorý zostal v Bratislave a bude sa zatiaľ pripravovať s juniorkou. Kubík dostal od klubu povolenie hľadať si nový angažmán. V kádri A-mužstva už nie je obranca Samuel Antálek, ktorý sa taktiež bude pripravovať s juniorkou. S tímom necestoval ani Uroš Damnjanovič, ten sa v Srbsku zotavuje zo zlomeniny kostičky na nohe.

Klub zároveň dotiahol polročné hosťovanie dvojice Juraj Kotula – Marek Rigo v Zlatých Moravciach. Títo mladíci budú môcť v Zlatých Moravciach pravidelne získavať hernú prax v najvyššej súťaži.

Osemnásťročný brankár Tomáš Rybár, ktorý na jeseň trénoval s A-mužstvom a vekovo ešte spadá do dorasteneckej kategórie, sa bude na jarnú časť pripravovať s výberom U19. Práve za U19 na jeseň odchytal aj niekoľko súťažných duelov.

Je možné, že v prípade príchodu posíl sa noví hráči pripoja k tímu ešte počas sústredenia v Beleku.

Viac než 500 kilogramov batožiny

Sústredenie v Turecku je aj logistickou výzvou, pretože realizačný tím musí letecky prepraviť všetky veci, ktoré futbalový klub pri svojej práci potrebuje. Dnešný let z Viedne do Antalye s odletom o 16:30 bude v batožinovom priestore naložený debnami Slovana. „Berieme 530 kilogramov batožiny, v ktorej sú zahrnuté tréningové a zápasové veci, vmestilo sa to do šestnástich dební. Hráči si berú ešte svoje osobné veci do batožinového priestoru i do lietadla. Nabalili sme 27 lôpt a keďže budeme trénovať dvojfázovo, tak každý hráč bude mať štyri tréningové sady. Samozrejme sme zobrali aj dve sady dresov na prípravné zápasy,“ povedal kustód Ján Beniak, ktorý spoločne s kolegom Petrom Paulickým pripravoval presun vecí do Turecka. „Tieto presuny sú najťažšie, v Turecku to už po prílete pôjde dobre. Na sústredení musíme zabezpečiť, aby hráči mali vždy k dispozícii tréningové veci. Máme dobré skúsenosti z minulého roka a verím, že aj teraz bude po tejto stránke všetko v poriadku,“ uzavrel Ján Beniak.

 

Zoznam hráčov, ktorí odleteli na sústredenie do Turecka:

Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Martin Trnovský + Frederik Valach sa pripojí v Turecku

Obrancovia: Vasil Božikov, Erik Čikoš, Diamantis Chouchoumis, Adam Laczkó, Milan Rundič, Kornel Saláta, Boris Sekulič, Arťom Suchockij

Stredopoliari: Lukáš Droppa, Ricky van Haaren, Dávid Holman, Joeri de Kamps, Filip Oršula, Ibrahim Rabiu, Vukan Savičevič, Mitchell Schet

Útočníci: Aleksandar Čavrič, Filip Hološko, Jakub Mareš, Andraž Šporar, Róbert Vittek

 

Program sústredenia v Beleku: 

12. január: odlet výpravy do Turecka a začiatok sústredenia v Beleku

20. január: ŠK Slovan – Krídla Sovietov Samara (Rusko), prípravný zápas

24. január: ŠK Slovan – Olimpik Doneck (Ukrajina), prípravný zápas

27. január: ŠK Slovan – Vojvodina Novi Sad (Srbsko), prípravný zápas

31. január: ŠK Slovan – Újpest FC (Maďarsko), prípravný zápas

4. február: ŠK Slovan – FC Zenit Petrohrad (Rusko), prípravný zápas

6. február: ŠK Slovan – NK Veres Rivne (Ukrajina), prípravný zápas

7. február: odlet výpravy zo sústredenia v Turecku

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.