Úvod Správy Transfery Slovan podpísal talentovaného Medveděva, v kádri zostáva aj Čikoš

Slovan podpísal talentovaného Medveděva, v kádri zostáva aj Čikoš

Belasí získali perspektívneho Jurija Medveděva, minimálne do konca sezóny bude v tíme pokračovať aj Erik Čikoš.

Vedenie klubu si zazmluvnilo služby 21-ročného pravého obrancu Jurija Medveděva, ktorý má veľkú perspektívu smerom do budúcna. Medveděv na jeseň pôsobil v Senici, kde patril k najlepším hráčom tímu a pripísal si tri presné zásahy a dve asistencie.

„Jurij je talentovaný futbalista, ktorý sa počas jesennej časti veľmi dobre ukazoval na pravom kraji obrany, kde okrem defenzívy výdatne podporoval útok. Podpísali sme s ním zmluvu na tri a pol roka. Jeho príchod zamýšľame najmä smerom do budúcnosti, má totiž potenciál a môže sa vypracovať na moderného krajného obrancu,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Jurij Medveděv sa síce narodil v Kazachstane, no odmalička vyrastal v Českej republike. Pôsobil v mládežníckych výberoch Viktorie Plzeň, v A-tíme debutoval v roku 2014. Od roku 2015 hosťoval v Sokolove a v lete 2017 podpísal zmluvu so Senicou. Má na konte štrnásť reprezentačných štartov v kategóriách do 18 a 19 rokov.

Bohužiaľ, Jurij sa počas týždňa na tréningu zranil, diagnóza preukázala natrhnutý sval na nohe. Kvôli tomu neodcestuje s tímom na sústredenie do Turecka. V najbližšej dobe sa bude zotavovať zo zranenia a je možné, že na jarnú časť sa vráti na polročné hosťovanie do Senice, aby sa po zranení rozohral a získal hernú prax. O vývoji Jurijovho zdravotného stavu vás budeme priebežne informovať.

 

Čikoš pokračuje v Slovane

V kádri zostáva Erik Čikoš, ktorý sa do Slovana vrátil v septembri 2017 na hosťovanie zo Senice. Vedenie klubu sa s 29-ročným krajným obrancom a rodeným Bratislavčanom dohodlo na pokračovaní spolupráce minimálne do konca sezóny 2017/18. „Erik pocestuje s mužstvom na sústredenie do Turecka, kde bude môcť zabojovať o svoju šancu v zostave. V Slovane bude pokračovať minimálne do konca tejto sezóny,“ povedal Ivan Kmotrík ml.

Erik Čikoš po septembrovom návrate do Slovana odohral jedenásť zápasov, v ktorých si pripísal jednu gólovú asistenciu. V minulosti Erik prispel k zisku dvoch majstrovských titulov, víťazstvu v Slovenskom pohári i Superpohári a dvakrát si zahral v skupinovej fáze Európskej ligy.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Na sobotu sú pripravené špeciálne "DOUBLE" tričká.
Belasí v sobotu o 18:00 privítajú v poslednom kole sezóny Trnavu.
Alen Ožbolt si zopakoval minulý rok.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.