Úvod Správy Transfery Slovan dotiahol príchod Michala Šullu

Slovan dotiahol príchod Michala Šullu

ŠK Slovan Bratislava podpísal 3,5-ročnú zmluvu s brankárom Michalom Šullom.

ŠK Slovan Bratislava na začiatku zimnej prípravy posilnil aj brankársky post. Vedenie klubu sa dohodlo na spolupráci s 26-ročným Michalom Šullom, ktorý v posledných sezónach patril k najlepším brankárom našej najvyššej súťaže a reprezentoval Slovensko v ligovom výbere.

Michal Šulla prichádza za účelom zvýšenia konkurencie na brankárskom poste, prinesie aj potrebné skúsenosti. „O Michala sme mali záujem už v letnom prestupovom období, no vtedy nebol zdravotne v poriadku a musel podstúpiť operáciu. Dôverne ho však poznáme zo slovenskej ligy a napriek tomu, že ho istý čas trápilo zranenie, vieme o jeho nesporných kvalitách a potenciáli. Som rád, že teraz je Michal stopercentne fit a že sme s ním podpísali zmluvu na tri a pol roka. Dnes absolvoval prvý tréning s mužstvom a v piatok s ním odletí na sústredenie do Turecka. Angažovali sme ho za účelom zvýšenia konkurencie na brankárskom poste. Som presvedčený, že prinesie kvalitu a takisto skúsenosti, ktorých má dostatok. Michala v Slovane vítam a verím, že bude prínosom pre celé mužstvo a že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Dobre stavaný brankár si v najvyššej súťaži prvýkrát zachytal v ročníku 2012/13, keď zo Senice hosťoval v Myjave. Od sezóny 2013/14 sa stal oporou FK Senica a postupne sa vypracoval medzi najlepších brankárov celej ligy. Jeho štatistiky sa každoročne zlepšovali, v ročníku 2014/15 vychytal osem čistých kont a doviedol tím do finále pohára. O rok neskôr v Senici, ktorá už vtedy patrila do spodnej polovice tabuľky, sedemkrát udržal čisté konto a viackrát svojmu mužstvu doslova vychytal body. Vynikajúce výkony predvádzal aj v ročníku 2016/17, keď si pripísal osem čistých kont a prispel k tomu, že Senica ako jeden zo slabších tímov inkasovala len 35 gólov. Šulla bol v Senici kapitánom tímu.

Michal Šulla reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách do 19 i 21 rokov. V roku 2012 prispel k úspechu slovenskej „21-ky,“ ktorá si víťazstvom 2:1 nad Francúzskom vydobyla právo účasti v baráži o postup na ME. Má na konte aj jeden štart za ligový výber Slovenska, keď v januári 2017 odchytal prípravný duel s Ugandou.

„V prvom rade som rád, o mňa prejavil záujem najslávnejší klub na Slovensku. Som šťastný, že som sa stal jeho súčasťou a budem sa snažiť napĺňať ciele, ktoré Slovan má. Zo začiatku sezóny ma pribrzdilo zranenie, po ktorom som šiel na operáciu, no teraz som už stopercentne fit a cítim sa výborne. Teším sa na pôsobenie v Slovane a chcem pomôcť chalanom najlepšie, ako budem vedieť,“ vyhlásil Michal Šulla, ktorý v piatok pocestuje s mužstvom na sústredenie do Turecka.

 

Vizitka Michala Šullu:

Krajina: Slovensko

Dátum a miesto narodenia: 15. júl 1991 v Myjave

Výška: 192 centimetrov

Post: brankár

Kluby: FK Senica, Spartak Myjava

Reprezentácia: ligový výber Slovenska, Slovensko U21, Slovensko U19

 

Zdroj foto: TASR

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan zvíťazil nad Dunajskou Stredou 2:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Slovanisti v sobotu o 15:30 privítajú Dunajskú Stredu.

Neprehliadnite

Viaceré novinky z kolekcie ŠK Slovan nájdete vo fanshope ŠK Slovan na námestí Tehelného poľa.
Názory trénerov po zápase 17. kola Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina (0:0).
Dnes sa uskutočnila slávnostná premiéra dokumentárneho filmu 100 rokov klubu k storočnici ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.