Úvod Správy Transfery Suchockij: Popri bránení rád podporujem ofenzívu

Suchockij: Popri bránení rád podporujem ofenzívu

Arťom Suchockij v rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.

Ďalšou zo zimných posíl je krajný obranca Arťom Suchockij, ktorý naposledy pôsobil v ukrajinskom Luhansku. Dvadsaťpäťročný Ukrajinec prichádza s pravidelnou hernou praxou a už na prvých tréningoch ukázal, že je výborne fyzicky pripravený. Je to moderný krajný obranca, ktorý sa okrem bránenia rád venuje aj podpore ofenzívy.

Arťom, vitaj v Slovane Bratislava. Doteraz si pôsobil len na Ukrajine, pričom na jeseň si v Luhansku pravidelne hrával v základnej zostave. Prečo si si v zime zvolil práve Slovan?

Potreboval som zmenu a novú výzvu. Chcel som odísť do zahraničia a zahrať si aj mimo Ukrajiny. Keď ma Slovan oslovil s ponukou, tak som nemusel dlho váhať. Hneď som vedel, že je to veľký klub s bohatou históriou. Teším sa, že som tu a chcem sa podieľať na vzostupe Slovana.

Hrávaš na ľavom kraji obrany, kde sa v dnešnom futbale okrem bránenia vyžaduje aj podpora útoku. Aký štýl hry od teba môžeme očakávať?

Rád podporujem ofenzívu a behám popri čiare. Obranca však v prvom rade musí brániť, preto sa koncentrujem na defenzívu a ak si splním obranné úlohy, príde na rad útočenie. Do každého zápasu sa snažím dať dvesto percent a nikdy neuhnem v osobnom súboji.

Máš za sebou vydarenú jesennú časť, okrem dvoch výnimiek si odohral všetky zápasy. Zápasová prax ti zrejme pomôže aj pri štarte v novom klube.

Áno, cítim sa výborne. Ak hráš každý zápas, tak sa zvyšuje tvoja sebadôvera a cítiš sa čoraz lepšie. Ja som na jeseň hral v podstate stále, popri lige som odohral aj šesť duelov v skupinovej fáze Európskej ligy. Tie som si užil, po víťazstve 1:0 v Bilbau som bol dokonca v najlepšej jedenástke daného kola Európskej ligy.

V spomínanom zápase v Bilbau si z rohového kopu centroval na víťazný gól. Trúfaš si aj na štandardné situácie?

Je pravda, že v Luhansku som občas zahrával štandardné situácie, či už rohy alebo priame kopy. Snažím sa stále zlepšovať techniku v mojej ľavačke. V tíme je určite viac chalanov s dobrou technikou, takže uvidíme, kto bude určený na štandardky.

Na Ukrajine si bol v lige raz štvrtý a v minulej sezóne tretí, čiže si hral o čelo tabuľky, no ani raz si nedosiahol na trofej. Zavážili v prospech Slovana aj klubové ambície?

Áno, mám veľkú motiváciu získať trofej. Teraz sa však koncentrujem hlavne na zimnú prípravu. V piatok odlietame do Turecka, kam sa veľmi teším. Verím, že tam utužíme partiu a budeme silní predovšetkým ako kolektív, pretože individuality nezmôžu nič.

V Luhansku sa ti futbalovo darilo, no inak to asi bolo náročné, veď v dôsledku vojnového konfliktu na východe Ukrajiny ste museli hrávať domáce zápasy v Záporoží.

Nie je to tam jednoduché. Situácia na Ukrajine futbalu príliš nepraje. Ľudia tam musia riešiť oveľa vážnejšie, ba až existenčné problémy a tak radosť z futbalu ustupuje do úzadia.

Aké bolo prijatie od spoluhráčov v kabíne Slovana?

Veľmi príjemné, chalani sú priateľskí a snažia sa mi pomáhať. Neriešime ani jazykovú bariéru, pretože ukrajinčina či ruština sú veľmi podobné slovenčine. S ďalšími spoluhráčmi sa dokážem dohovoriť aj po anglicky.

Stretol si sa už so slovenským futbalom? Aké sú tvoje prvé dojmy z Bratislavy?

Priamo ešte nie, no viem, že slovenská reprezentácia hrá výborne a taktiež poznám kluby z najvyššej súťaže. V Bratislave som bol ešte pred Vianocami a páči sa mi, hlavne staré mesto je krásne. Určite budem mať dosť času, aby som Bratislavu spoznal lepšie a vytvoril si k mestu vzťah.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasovanie potrvá do nedele 16. júna.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
Július Szöke si znovu zahrá na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.