Úvod Správy Transfery Suchockij: Popri bránení rád podporujem ofenzívu

Suchockij: Popri bránení rád podporujem ofenzívu

Arťom Suchockij v rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.

Ďalšou zo zimných posíl je krajný obranca Arťom Suchockij, ktorý naposledy pôsobil v ukrajinskom Luhansku. Dvadsaťpäťročný Ukrajinec prichádza s pravidelnou hernou praxou a už na prvých tréningoch ukázal, že je výborne fyzicky pripravený. Je to moderný krajný obranca, ktorý sa okrem bránenia rád venuje aj podpore ofenzívy.

Arťom, vitaj v Slovane Bratislava. Doteraz si pôsobil len na Ukrajine, pričom na jeseň si v Luhansku pravidelne hrával v základnej zostave. Prečo si si v zime zvolil práve Slovan?

Potreboval som zmenu a novú výzvu. Chcel som odísť do zahraničia a zahrať si aj mimo Ukrajiny. Keď ma Slovan oslovil s ponukou, tak som nemusel dlho váhať. Hneď som vedel, že je to veľký klub s bohatou históriou. Teším sa, že som tu a chcem sa podieľať na vzostupe Slovana.

Hrávaš na ľavom kraji obrany, kde sa v dnešnom futbale okrem bránenia vyžaduje aj podpora útoku. Aký štýl hry od teba môžeme očakávať?

Rád podporujem ofenzívu a behám popri čiare. Obranca však v prvom rade musí brániť, preto sa koncentrujem na defenzívu a ak si splním obranné úlohy, príde na rad útočenie. Do každého zápasu sa snažím dať dvesto percent a nikdy neuhnem v osobnom súboji.

Máš za sebou vydarenú jesennú časť, okrem dvoch výnimiek si odohral všetky zápasy. Zápasová prax ti zrejme pomôže aj pri štarte v novom klube.

Áno, cítim sa výborne. Ak hráš každý zápas, tak sa zvyšuje tvoja sebadôvera a cítiš sa čoraz lepšie. Ja som na jeseň hral v podstate stále, popri lige som odohral aj šesť duelov v skupinovej fáze Európskej ligy. Tie som si užil, po víťazstve 1:0 v Bilbau som bol dokonca v najlepšej jedenástke daného kola Európskej ligy.

V spomínanom zápase v Bilbau si z rohového kopu centroval na víťazný gól. Trúfaš si aj na štandardné situácie?

Je pravda, že v Luhansku som občas zahrával štandardné situácie, či už rohy alebo priame kopy. Snažím sa stále zlepšovať techniku v mojej ľavačke. V tíme je určite viac chalanov s dobrou technikou, takže uvidíme, kto bude určený na štandardky.

Na Ukrajine si bol v lige raz štvrtý a v minulej sezóne tretí, čiže si hral o čelo tabuľky, no ani raz si nedosiahol na trofej. Zavážili v prospech Slovana aj klubové ambície?

Áno, mám veľkú motiváciu získať trofej. Teraz sa však koncentrujem hlavne na zimnú prípravu. V piatok odlietame do Turecka, kam sa veľmi teším. Verím, že tam utužíme partiu a budeme silní predovšetkým ako kolektív, pretože individuality nezmôžu nič.

V Luhansku sa ti futbalovo darilo, no inak to asi bolo náročné, veď v dôsledku vojnového konfliktu na východe Ukrajiny ste museli hrávať domáce zápasy v Záporoží.

Nie je to tam jednoduché. Situácia na Ukrajine futbalu príliš nepraje. Ľudia tam musia riešiť oveľa vážnejšie, ba až existenčné problémy a tak radosť z futbalu ustupuje do úzadia.

Aké bolo prijatie od spoluhráčov v kabíne Slovana?

Veľmi príjemné, chalani sú priateľskí a snažia sa mi pomáhať. Neriešime ani jazykovú bariéru, pretože ukrajinčina či ruština sú veľmi podobné slovenčine. S ďalšími spoluhráčmi sa dokážem dohovoriť aj po anglicky.

Stretol si sa už so slovenským futbalom? Aké sú tvoje prvé dojmy z Bratislavy?

Priamo ešte nie, no viem, že slovenská reprezentácia hrá výborne a taktiež poznám kluby z najvyššej súťaže. V Bratislave som bol ešte pred Vianocami a páči sa mi, hlavne staré mesto je krásne. Určite budem mať dosť času, aby som Bratislavu spoznal lepšie a vytvoril si k mestu vzťah.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.