Úvod Správy Futsal Belasí uzavreli rok víťazstvom

Belasí uzavreli rok víťazstvom

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili nad Novými Zámkami.

Naši futsalisti uzavreli kalendárny rok 2017 predohrávaným zápasom 11. kola I. Slovenskej ligy, v ktorom privítali Nové Zámky. Belasí boli papierovými favoritmi, z dôvodu zranení či trestov im však chýbali niekoľkí dôležití hráči a na palubovke HANT Arény to nebol tak jednoduchý súboj, ako sa pôvodne očakávalo.

Nové Zámky sa hneď v prvej minúte ujali vedenia, slovanisti však skóre už do prestávky otočili. Dvakrát sa presadil Peter Haľko, ďalšie zásahy pridali Marek Belaník a Richard Michalec. Keď v úvode druhého polčasu zvýšil Dušan Rafaj na 5:1, zdalo sa, že belasí pohodlne dokráčajú k zisku troch bodov. Hostia však začali nepríjemne hrýzť znížili na 5:2. Za Slovan okamžite reagoval Gabriel Rick zásahom na 6:2. Záverečná päťminútovka bola mimoriadne rušná, Nové Zámky sa totiž opäť dotiahli na rozdiel troch gólov a snažili sa zdramatizovať zápas. Slovanisti si však posledné minúty ustrážili, Martin Maroši zvýšil na 7:3 a na víťazstve Slovana už nič nezmenil ani korigujúci gól hostí z poslednej minúty.

„Musím povedať, že včera to z našej strany nebol oslnivý výkon. Dôležité je, že sme si opäť pripísali tri body a v lige sme naďalej bez prehry, takže som s chlapcami spokojný. Cez sviatky si musíme oddýchnuť, doliečiť sa a nazbierať sily do zvyšku sezóny. Chcel by som sa poďakovať celej futsalovej verejnosti a fanúšikom za podporu a zároveň im prajem šťastné prežitie vianočných sviatkov,“ vyhlásil tréner našich futsalistov Martin Rejžek.

ŠK Slovan futsal je na prvom mieste ligovej tabuľky, keď v jedenástich kolách získal 31 bodov pri impozantnom skóre 114:16. Ďalší súťažný duel je naplánovaný až na 12. januára 2018, belasí v ňom pocestujú do Žiliny.

ŠK Slovan Bratislava futsal – MFK Ivekol Nové Zámky 7:4 (4:1)

Góly: 3. a 4. Haľko, 12. Belaník, 15. Michalec, 22. Rafaj, 29. Rick, 39. Maroši – 1. Oršolík, 28. Horáček, 35. Bombicz, 40. Gašparovič

Slovan futsal: Karpiak, Brndiar - Kyjovský, Rick, Rafaj, Kozár, Haľko, Belaník, Michalec, Péchy, Grendár, Maroši

Nové Zámky: Sládeček, Gašparovič – Bombicz, Dudáš, Gál, Horáček, Oršolík, Piskla, Švajda

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.