Úvod Správy Niké liga Mareš uzavrel úspešný rok asistenciou, čakajú ho otcovské povinnosti

Mareš uzavrel úspešný rok asistenciou, čakajú ho otcovské povinnosti

Jakub Mareš vymyslel v Ružomberku rozhodujúcu akciu stretnutia.

Radostné zvolania, víťazný pokrik a očividná úľava v očiach hráčov i realizačného tímu. To sa dialo v kabíne Slovana po triumfe v Ružomberku. Belasí si samozrejme uvedomovali, že jesenná časť nebola ideálna, no víťazstvo v poslednom zápase im vlialo do žíl optimizmus pred zimnou prestávkou.

Vytúžené tri body nám priniesla úspešná akcia zo 64. minúty, ktorú začal Jakub Mareš. „Odskočil som si na kraj, pretože do stredu som nedostával veľa lôpt. Vyšiel mi súboj jeden na jedného a vedel som, že mám v šestnástke navrch pred obrancom. Hodil som si to doľava, obranca si myslel, že budem centrovať, tak som si to ešte posunul a prihral Pipovi pred bránu,“ opísal český útočník začiatok gólovej akcie. Kamarátsky si „rypol“ do Filipa Oršulu, ktorý akciu zakončil. „Pipo si myslel, že je Ronaldo a tak to tam dával pätičkou (smiech). Našťastie sa mu to odrazilo a dal dôležitý gól. Pipo hral naozaj výborne a gól si zaslúžil.“ Zaujímavé je, že pri víťazstvách 1:0 v derby so Spartakom i teraz v Ružomberku prihrával Mareš na víťazný gól. 

Belasí vyhrali v Ružomberku prvýkrát od jesene 2014 (vtedy tam vyhrali 2:1). Zároveň sú len druhým tímom, ktorý na Liptove v tejto sezóne zvíťazil (predtým sa to podarilo Trnave). Tri body sú veľmi cenné. „V prvom polčase bol Ružomberok lepší. Cez prestávku sme si povedali, že máme posledných 45 minút v roku a musíme do nich dať všetko. Do druhého dejstva sme vstúpili dobre, mali sme dve šance a psychicky sme išli hore. Myslím si, že v druhom polčase sme boli lepší. Ružomberok na konci tlačil, čo je logické, no ustáli sme to a vezieme si domov veľmi dôležité tri body,“ vyhlásil druhý najlepší ligový strelec s dvanástimi zásahmi. Mareš dal od letného príchodu do Slovana v súťažných dueloch osemnásť gólov a na tri prihral.

Belasí vďaka tomuto víťazstvu budú zimovať na treťom mieste, s deväťbodovým mankom na vedúci Spartak. Na jar je na programe ešte trinásť zápasov. V hornej šestke, ktorú by sme si už mali udržať, sa toho môže v zápasoch najlepších tímov ešte veľa zmeniť. „Udržali sme sa v hre o najvyššie priečky. Viem, ako sa tabuľka vyvíja a takto máme na jar stále o čo hrať,“ myslí si 30-ročný rodák z českého mesta Teplice.

A ako Jakub Mareš hodnotí jesennú časť ročníka?  „Úprimne skôr negatívne než pozitívne. Stratili sme body v zápasoch, ktoré sme mali vyhrať. Máme pred sebou viac než mesiac prípravy, počas ktorej sa musíme všetci do jedného zlepšiť. Na jar sa chceme pobiť o prvé miesto!“

Náš najlepší strelec je čerstvým otcom, vo štvrtok 30. novembra prišiel na svet jeho syn Jakub. Počas zimy ho tak miesto dovolenky čakajú príjemné otcovské povinnosti. „Už týždeň vstávam v noci i skoro ráno kvôli malému (úsmev). Manželka to zvláda dobre a malý je spokojný. Sú to príjemné povinnosti a verím, že ich úspešne zvládneme,“ uzavrel Jakub Mareš.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 18:00 predstavia v Ružomberku.
Tigran Barseghjan nielen o svojom nádhernom góle do siete Žiliny.

Neprehliadnite

Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše
ŠK Slovan Bratislava – KÍ Klaksvík 2:1.
V predaji sú už aj samostatné vstupenky na jednotlivé zápasy.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.