Úvod Správy Niké liga Dôležité tri body do tabuľky i zimnej prestávky

Dôležité tri body do tabuľky i zimnej prestávky

Filip Oršula bol jediným úspešným strelcom dôležitého zápasu v Ružomberku.

Pod Čebraťom sa v treskúcej zime hral šesťbodový zápas tabuľkových susedov. Po vyrovnanom priebehu v ňom uspeli belasí, ktorí prečkali úvodný nápor domácich a po prestávke prevzali do rúk ofenzívnu aktivitu. Odmenou im bol víťazný gól Filipa Oršulu, ktorý to na Ružomberok vie.

V septembrovom zápase bol Filip tiež hrdinom. Do hry naskočil krátko po úvodnom hvizde miesto zraneného Čavriča a dvoma peknými prihrávkami pripravil góly pre Mareša a Holmana. Odvtedy Ružomberok ťahal desaťzápasovú víťaznú sériu. Tá trvala od Slovana po Slovan. „Myslím si, že to bol zápas o prvom góle. Súper nám v prvom polčase hrozil nepríjemnými centrami zo strán, mali tam aj nejaké šance. Držali sme čisté konto a po prestávke sme udreli. Sú to vydreté tri body, ktoré sú však veľmi cenné a tešíme sa z nich,“ povedal Filip Oršula po zápase.

Po prestávke boli belasí vpredu iniciatívnejší. Najprv Mareš po krásnej pätičke Čavriča napálil do bočnej siete a potom Božikov vo výbornej pozícii neusmernil svoju hlavičku medzi tri žrde.  Aktivita sa dočkala odmeny v 64. minúte. „Kubo Mareš sa na ľavej strane presadil v súboji jeden proti jednému a prihral mi loptu do päťky. Tam bola taká trma-vrma s množstvom hráčov. Snažil som sa zakončiť pätou, to ešte obranca zastavil, no lopta sa odrazila ku mne a doklepol som ju do siete,“ opísal šťastný strelec rozhodujúci okamih duelu. Ten si môžete pozrieť aj v sekvencii fotografií nižšie.

Filip bol po dlhšej dobe v základnej zostave. Nastúpil na ľavom krídle, kde bol aktívny a ťahal viacero akcií Slovana. Po zápase ho pochválil aj Martin Ševela, ktorý jeho výkon hodnotil ako veľmi solídny. „Vážim si, že tréner mi dal priestor. V poslednej dobe som toľko nehrával, no nevnímam to tak, že by som mal byť urazený alebo podobne. Vážim si každú minútu na ihrisku. Keď dostanem priestor, tak sa snažím hrať na sto percent a pomôcť chalanom.“

Slovan a Ružomberok mali pred posledným jesenným kolom zhodne 31 bodov. Belasí si ako víťazi duelu výrazne upevnili miesto v hornej šestke, od siedmej Nitry sa odpútali na šesť bodov. Zároveň poskočili na tretie miesto o skóre za Žilinu, pričom na vedúci Spartak strácajú deväť bodov. Body z Ružomberka ešte môžu byť na konci zlaté. „Áno, sú to veľmi dôležité tri body z pohľadu tabuľkového postavenia i pohody pred zimnou prestávkou. Na sviatky sa nám pôjde lepšie s vedomím, že máme tri body. Samozrejme, herný prejav nebol optimálny, to si nebudeme klamať. Teraz si treba dať hlavy dokopy a poriadne zamakať počas zimnej prípravy,“ uzavrel Filip Oršula. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prvý zápas odohráme na ihrisku súpera.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Neprehliadnite

V pondelok 22.júla spúšťame predaj na domáci zápas s NK Celje.
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2
K Slovan v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov UEFA zvíťazil v Ohride nad FC Struga 2:1. Belasí nadviazali na domáci triumf 4:2 a postúpili do druhého kvalifikačného kola, v ktorom bude naším súperom slovinský klub NK Celje. Prvý zápas odohráme budúcu stredu v Celje.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.