Úvod Správy Niké liga Veľmi dôležité víťazstvo

Veľmi dôležité víťazstvo

Názory trénerov po zápase 19. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (0:1).

Martin Ševela, tréner Slovana: „Základom úspechu bola poctivá defenzíva. Vedeli sme, že ak si postrážime nulu, tak kvalitu do ofenzívy máme takú, že aspoň jeden gól strelíme. V prvom polčase bol Ružomberok lepší. Po prestávke sme sa domácim vyrovnali v agresivite a súbojovosti. Dnes to bolo o jednom góle. Nám sa ho podarilo dať po akcii Jakuba Mareša a dôraze Filipa Oršulu v šestnástke. Je to veľmi dôležité víťazstvo. Pred zápasom som hráčom povedal, že ak vyhráme, zostávame v hre o titul. Ak by bol výsledok iný, tak by to už bolo veľmi ťažké. Tešíme sa z troch bodov, ktoré sú podstatné aj po psychickej stránke pred zimnou prestávkou. V nominácii na zápas nebol Filip Hološko. Pre mňa ako trénera sú určité veci v tíme neakceptovateľné a musím z nich vyvodiť záver. Filip bol vyradený z kádra na jesennú časť, i keď to bolo len jedno kolo. Šancu dostali iní chlapi. Sami sme sa presvedčili, že každý je nahraditeľný. Priestor dostal Filip Oršula, ktorý podal veľmi solídny výkon odmenený víťazným gólom. Verím, že kabína sa aj takto vnútorne vyčistí, musíme byť totiž silní ako tím a držať spolu. V decembri ešte budeme sedieť s vedením, Filip Hološko sa v januári pravdepodobne pripojí k tímu.  Verím, že príde silnejší po psychickej stránke a pomôže nám výkonmi i gólmi. Filip to akceptoval, povedal, že každé moje rozhodnutie rešpektuje. Máme s ním obojstranne čistý stôl.“

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „My sme si zápas prehrali v prvom polčase, kde sme mali dostatok šancí, aby sme sa ujali vedenia aj o dva góly. Ak by sa nám to podarilo, tak verím, že by sme už zápas zvládli a zvíťazili. Súper v druhom polčase využil svoju šancu, kým my tie naše nie. Hráčom nemám čo vyčítať, poctivo to odjazdili. Vypracovali sme si dostatok šancí, chýbal nám len dôraz v pokutovom území. Žiaľ, sú aj také zápasy.“