Úvod Správy Niké liga Mareš vystrelil bod v súboji s Trenčínom

Mareš vystrelil bod v súboji s Trenčínom

ŠK Slovan Bratislava remizoval s Trenčínom 1:1.

Belasí v predposlednom jesennom kole remizovali s AS Trenčín 1:1. Hostia sa v 25. minúte ujali vedenia po góle Gonga, o dve minúty vyrovnal Jakub Mareš na konečných 1:1. Slovan má v tabuľke 31 bodov a je štvrtý.

V chladnom počasí sa začalo obojstranne opatrne. V 6. min vysunul Savičevič na pravej strane Mareša, ešte pred ním však Šemrinec stihol pokryť loptu. Za Trenčín kontroval Janga, ktorý sa z uhla snažil prekvapiť Greifa, ten však vyrazil na roh. Vo vyrovnanom zápase potom zaujala situácia z 19. min, keď Holman prekvapivo rozohral štandardku napravo po zemi Marešovi, jeho krížnu strelu však zrazil obranca. Zakrátko mieril Janga zo šestnástky vedľa. V 25. min El Mahdioui vysunul na pravej strane Gonga, ktorého krížna strela zapadla v sieti pri pravej žrdi – 0:1. Už o dve minúty bolo vyrovnané. Po centri Sekuliča a skrumáži v šestnástke síce Savičevič ešte zblízka neprekonal Šemrinca, no Mareš sa ujal voľnej lopty a dorazil ju do prázdnej brány – 1:1. Záver prvého dejstva bol rušný. V 39. min postupoval Gong sám na Greifa, ktorý výborne zmenšil strelecký uhol a vyrazil Gongov pokus. Následne Savičevič z 20 metrov mieril nad bránu.

Pred druhým dejstvom prišlo k zmene v zostave belasých, keď Vittek nahradil Holmana. Práve striedajúci Vittek v 47. min pekne sklepol Marešovi, ktorý z diaľky namieril do pripraveného Šemrinca. V 55. min predviedol Trenčín rýchly brejk, po ktorom Beridze opečiatkoval pravú žrď. Zakrátko hlavičkoval Janga z päťky, Rundič loptu zrazil na roh. Belasí sa pripomenuli v 62. min, keď Mareš prešiel od polovice ihriska, no zo šestnástky vystrelil nad brvno. V 75. min sa Droppa uvoľnil v pokutovom území, no jeho pokus bol zrazený. V závere sa už skóre napriek niekoľkým zaujímavým situáciám na oboch stranách nezmenilo a súperi si tak rozdelili po bode.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 1:1 (1:1)

Góly: 27. Mareš - 25. Gong

Žlté karty: 50. Droppa, 55. Hološko, 68. Savičevič - 56. Zubairu, 56. Čögley

Rozhodovali: Chmura – Balko,Galo

Návšteva: 653 divákov

Slovan: Greif – Sekulič, Rundič, Božikov, Chouchoumis – Droppa – Savičevič, Holman (46. Vittek) – Čavrič, Mareš (71. Schet), Hološko (62. Oršula)

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Gong (84. Azango), Zubairu, Ubbink, Beridze - Janga (90. Mance)