Úvod Správy Aktuality Ševela: Nebude to o mne, ale o Slovane!

Ševela: Nebude to o mne, ale o Slovane!

Slovanisti v sobotu o 15.00 h privítajú AS Trenčín.

Šlágrom predposledného jesenného kola Fortuna ligy bude súboj mužstiev, ktoré si rozdelili štyri z piatich posledných majstrovských titulov. ŠK Slovan Bratislava privíta v sobotu o 15.00 h AS Trenčín. Pikantný zápas to bude pre Martina Ševelu, ktorý síce pochádza z Bratislavy, no v Trenčíne strávil dlhé obdobie a získal tam dve double.

Septembrový duel v Trenčíne sa skončil remízou 2:2, keď za belasých dvakrát skóroval Filip Hološko. Práve po tomto zápase Martin Ševela v Trenčíne skončil, aby sa koncom októbra ujal vedenia najúspešnejšieho slovenského klubu. „Zápas bude pre mňa mať špeciálnu príchuť. Každý sa chce proti bývalému klubu vytiahnuť, no nebude to o mne. Chcem, aby bol zápas v rovine klubu Slovan Bratislava, ktorý pripravím najlepšie ako viem, aby sme porazili súpera,“ rázne povedal tréner belasých.

Sobotňajší duel bude veľmi dôležitý. Do konca základnej časti zostáva päť kôl. Štvrtý Slovan má aktuálne 30 bodov a na vedúci Spartak stráca sedem bodov. Trenčín je až siedmy, získal 25 bodov a na magickú šiestu priečku má trojbodovú stratu. „Bude to náročný duel. Každý potrebuje body a chce byť čo najvyššie. My sme stratili body v Podbrezovej, kde sme mohli rozhodnúť v prvom polčase. S chalanmi sme si tieto veci rozanalyzovali a poukázali sme na nedostatky v našej hre. Potrebujeme sa oprieť o prvý polčas z Podbrezovej a byť dostatočne efektívni.“

Využije Martin Ševela výbornú znalosť trenčianskeho prostredia pri príprave svojich zverencov na tento dôležitý duel? „Áno, poznám trenčianskych hráčov i systém hry. Chalanov upozorním na automatizmy v hre súpera, ktoré si rozoberieme. Je potrebné hráčov pripraviť na to, ako bude súper riešiť isté herné situácie, kam si bude nabiehať a podobne. Dôkladná taktická príprava a rozobratie súpera je jedna vec, rozhodne však to, ako sa hráči na ihrisku zhostia svojich úloh,“ uviedol 42-ročný Bratislavčan, ktorý razantne dodal, že sa nechce priveľmi obzerať za svojou minulosťou v Trenčíne. „Spomienky sú pekné, podarilo sa mi tam dosiahnuť historický úspech. Už je to uzavretá kapitola. Ja som momentálne na druhej strane v Bratislave, kde som doma. Úspechy, ktoré som dosiahol s Trenčínom, sa budem snažiť dosiahnuť aj so Slovanom či už z pohľadu titulov, alebo výsledkov v pohárovej Európe. Urobím maximum, aby som bol v Slovane úspešný.“

Počas týždňa mali Dávid Holman a Aleksandar Čavrič menšie zdravotné problémy, nešlo však o nič vážne. „Dva dni netrénovali, do plného tréningu sa zapojili až vo štvrtok. Nemali však teplotu, čo je pozitívne. Zrejme to bola len mierna viróza. Vo štvrtok už boli plní sily a ak dostanú v zápase priestor, budú môcť zo seba vydať maximum,“ objasnil Martin Ševela, ktorému bude chýbať aj Ibrahim Rabiu, ten totiž absolvoval operáciu členka a zahrá si až v januári. Na listine maródov sú stále aj Uroš Damnjanovič, Joeri de Kamps a Kornel Saláta.

Vzájomné zápasy

Celková bilancia vzájomných duelov je absolútne vyrovnaná, v posledných troch sezónach sa však lepšie darilo Trenčínu. Belasí z desiatich duelov vyhrali dva, dvakrát sa zrodila remíza a šesťkrát uspel Trenčín. V sezóne 2016/17 sme v Trenčíne najprv podľahli 1:2 (gól de Kamps), vo februári tohto roka sme v Bratislave v nezabudnuteľnom zápase zvíťazili 4:3, keď o triumfe rozhodol hetrikový Priskin v 88. minúte. V máji 2017 sme v Trenčíne tesne prehrali 2:3 (góly Kubík, Soumah).

Aktuálna forma

Belasí získali v posledných piatich dueloch päť bodov, naposledy remizovali v Podbrezovej 1:1. Trenčín vydoloval z predchádzajúcich piatich kôl sedem bodov, počas týždňa v dohrávke remizoval na ihrisku Michaloviec 1:1.

Predstavenie súpera

AS Trenčín získal počas svojej existencie dve double v sezónach 2014/15 a 2015/16. V predchádzajúcom ročníku prišiel v podaní AS ústup z pozícii, zo štvrtého miesta sa však kvalifikoval do Európskej ligy. Tam vypadol v druhom predkole v súboji s izraelským tímom Jehuda Tel Aviv. Kapitánom tímu je stopér Peter Kleščík, medzi ďalšie opory patria defenzívny stredopoliar Achraf El Mahdioui či trinásťgólový najlepší ligový strelec Rangelo Janga. Mužstvo vedie trénerské duo Roman Marčok – Vladimír Cifranič.

Dôležité informácie

Zápas 18. kola Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín sa začína v sobotu 2. decembra o 15.00 h na Pasienkoch a povedie ho rozhodcovská trojica Chmura – Balko, Galo. Víkendové kolo Fortuna ligy je označené ako „adventné,“ výťažok zo vstupného bude určený pre OZ Hypotonik. Na zápase si za symbolickú cenu budete môcť zakúpiť vianočné ozdoby. Vstupenky od 4 eur si môžete zakúpiť na ticketmedia.sk a taktiež v pokladniciach štadióna pred zápasom.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Slovanisti v sobotu o 14:00 v prípravnom zápase privítajú bieloruský tím FC Dynamo Brest.
Vo štvrtok 15.11. 2018 o 17.29 h sa položil posledný kus trávnika na nové Tehelné pole.

Neprehliadnite

Vo štvrtok 15.11. 2018 o 17.29 h sa položil posledný kus trávnika na nové Tehelné pole.
Prinášame ďalšie fotografie zo včerajšieho pokladania trávnika.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.