Úvod Správy Fortuna liga Jakub Mareš šťastným otcom!

Jakub Mareš šťastným otcom!

Jakub Mareš sa vo štvrtok radoval z narodenia syna Jakuba mladšieho.

Zajtrajší duel ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín bude zároveň súbojom dvoch aktuálne najlepších strelcov Fortuna ligy. Jedenásťgólový Jakub Mareš vyzve trinásťgólového Rangela Jangu. Jakub Mareš do zápasu nastúpi ako čerstvý otec.

Po krátkom predlžovaní termínu pôrodu sa rodina Marešovcov dočkala vo štvrtok skoro ráno. Krátko po piatej hodine rannej prišiel na svet malý Jakub Mareš. Meria 47 centimetrov a váži 3120 gramov. Malý „Kubíček“ dostal meno po hrdom otcovi. „Som veľmi šťastný, tie pocity po narodení syna sú v podstate neopísateľné. Manželka aj Kubíček sú zdraví a pevne verím, že všetko bude v poriadku,“ povedal nám Jakub Mareš. Ten logicky vynechal včerajšiu tréningovú jednotku, no dnes ráno sa už pripojil k mužstvu a absolvoval predzápasový tréning. „Ak mi tréner zajtra dá dôveru, tak by som určite rád skóroval aj pre Kubíčka. Čaká nás dôležitý zápas na náročnom teréne. Urobíme maximum pre zisk troch bodov,“ uzavrel Jakub Mareš.

Na margo nášho aktuálne najlepšieho strelca, ktorý dal vo všetkých súťažiach sedemnásť gólov, sa na včerajšom brífingu vyjadril aj tréner Martin Ševela. „Pogratuloval som mu a zaprial som mu, aby malý i manželka boli zdraví. Kubo včera dostal voľno, ja verím, že mu to pomôže a v piatok bude plný elánu a energie. A ak dostane v sobotňajšom zápase priestor, tak narodenie syna prikrášli aj nejakým gólom.“

Jakub Mareš dlho viedol tabuľku kanonierov, no v posledných piatich kolách sa presadil len raz. Na čele ho tak vystriedal Trenčan Rangelo Janga, ktorý má na konte o dva zásahy viac. Martin Ševela verí, že sa Jakub po úspešnom pôrode vráti do parádnej formy. „Nie je jednoduché rozdeliť futbalový a súkromný život, zvlášť pri takých okamihoch, ako je narodenie syna. Kubo bol emočne veľmi nabitý, dával to zo seba aj v poslednom zápase v Podbrezovej. Emóciu však treba udržať v rámci kontroly. Verím, že teraz to z neho spadne a tú energiu, s ktorou príde, pretaví do výkonu v sobotňajšom zápase. Súboj dvoch najlepších strelcov bude pre Jakuba i Jangu takou minimotiváciou. Našou úlohou bude ustrážiť Jangu a zároveň pripraviť šance pre Jakuba, aby bol on ten, ktorý z tohto mikrosúboja vyjde ako víťaz,“ uzavrel tréner belasých.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.
Názory trénerov po zápase 5. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava (0:4).

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.