Úvod Správy Fanúšikovia Šieste pokračovanie edície Belasé legendy venované Emilovi Pažickému

Šieste pokračovanie edície Belasé legendy venované Emilovi Pažickému

Krst knihy prebehne už na sobotňajšom ligovom zápase s Trenčínom.

Jedinečná edícia Belasé legendy, ktorá je venovaná nežijúcim osobnostiam ŠK Slovan Bratislava, sa dočkala šiesteho pokračovania. Najnovšie vydanie je venované legendárnemu kanonierovi a obrovskej osobnosti nášho klubu Emilovi Pažickému.

Emil Pažický bol legendárny kanonier, ktorý so Slovanom Bratislava získal tri československé tituly (1949, 1950 a 1955). V roku 1955 sa s devätnástimi presnými zásahmi stal najlepším strelcom československej ligy a je členom Klubu ligových kanonierov.

Úžasný životný i futbalový príbeh Emila Pažického sa dočkal aj knižného spracovania z pera Ladislava Harsányiho. Krst knihy za účasti belasých legiend a rodinných príslušníkov Emila Pažického sa uskutoční pred sobotňajším ligovým zápasom s Trenčínom, ktorého výkop je na programe o 15.00 h.

„Tešíme sa, že edícia Belasé legendy sa dočkala šiesteho pokračovania. Emil Pažický je osobnosť, ktorá vzbudzovala obrovské emócie. Pre náš klub odviedol ohromné množstvo obetavej práce a v histórii Slovana má nezastupiteľnú úlohu. Jeho športový život bol sprevádzaný aj kontroverziami, vie sa, že nemal práve najlepší vzťah s rozhodcami, keď komentoval ich verdikty. Kniha má 150 strán a fanúšikovia sa môžu tešiť na pútavé čítanie. Je v nej množstvo dobových fotografií i zaujímavostí zo života tohto belasého kanoniera,“ povedal projektový manažér ŠK Slovan Bratislava Stanislav Kramarič.

Cena knihy je stanovená na 11,90 eur, pre členov klubu platí zvýhodnená cena 9,90 eur. Publikáciu o Emilovi Pažickom si budete môcť premiérovo zakúpiť už počas ligového duelu s Trenčínom.

V edícii Belasé legendy doteraz vyšli publikácie o Michalovi Vičanovi, Karolovi Joklovi, Kolomanovi Göghovi, Petrovi, Dubovskom a Viliamovi Schrojfovi. Tieto publikácie si môžete zakúpiť on-line vo fanshope.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasujte za parádne nožničky v podaní nášho kanoniera.
Slovan podpísal nové profesionálne zmluvy so štyrmi mladými hráčmi.
Mitch Apau uzavrel vydarenú jesennú časť svojím tretím gólom za Slovan.

Neprehliadnite

Prvý jarný domáci zápas odohráme na novom štadióne na Tehelnom poli.
Každý týždeň prinášame spomienky bývalých výnimočných hráčov Slovana na legendárny štadión Tehelné pole, ktorý znovu ožije v najmodernejšom prevedení.
Slovan podpísal nové profesionálne zmluvy so štyrmi mladými hráčmi.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2018 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.