Úvod Správy Niké liga Prvý polčas veľmi solídny, druhý neakceptovateľný

Prvý polčas veľmi solídny, druhý neakceptovateľný

Názory trénerov po zápase 17. kola Fortuna ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (1:1).

Martin Ševela, tréner Slovana: „Mali sme výborný vstup do stretnutia. Do pätnástej minúty sme mali tri tutovky, boli sme dostatočne aktívni a dobre sme sa pohybovali. Prvý polčas bol na veľmi solídnej úrovni a ak by sme do prestávky strelili štyri góly, nikto by nič nepovedal. Dnes sme si však nepotykali s efektivitou a skórovali sme iba raz. To, čo sa stalo v druhom polčase, je neakceptovateľné. U niektorých hráčov prišla pasivita, a to sa v ligových zápasoch nemôže stávať. Po prestávke už nebola taká dobrá ponuková činnosť, čo vyústilo do štandardných situácií súpera. Dominik Greif fantasticky zlikvidoval prvú šancu súpera, no po rohu sme inkasovali. Tam je to o osobnej zodpovednosti, pokiaľ máte chlapa osobne brániť, tak ste zaňho zodpovední. Nezodpovednosť nás stála víťazstvo. V závere sme si vypracovali tlak po vylúčení domáceho hráča za nepríjemný zákrok. Miesto toho, aby sme hrali po zemi a do strán, tak sme sa chceli presadzovať cez strednú vertikálu, kde to zachytávali domáci obrancovia. Sme sklamaní, pretože sme si prišli po víťazstvo a stratili sme tu body."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Súhlasím s Martinom, že úvod patril Slovanu. My sme boli zakríknutí a aj vďaka šťastiu, ktoré sa k nám priklonilo, sme nedostali aj druhý gól. Pribúdajúcimi minútami sme sa snažili vyrovnať sily a úvod druhého polčasu už bol z našej strany akceptovateľný. Po prestávke to bolo úplne iné, futbal bol plný emócií, čo vyústilo do vyrovnávajúceho gólu. Po červenej karte to bol boj o udržanie výsledku. Celkovo sme spokojní s bodom.“