Úvod Správy Futsal Belasí deklasovali ďalšieho súpera

Belasí deklasovali ďalšieho súpera

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili nad Banskou Bystricou vysoko 15:3.

Naši futsalisti sú po ôsmich kolách základnej časti domácej súťaže naďalej bez straty bodu a vedú ligovú tabuľku. Belasí si poradili aj s Banskou Bystricou, ktorej na cestu domov nadelili pätnásť gólov.

Slovanisti rozhodli o svojom triumfe už v úvode, keď po piatich minútach viedli 4:0. Následne pridali aj ďalšie presné zásahy a zápas bol napokon len otázkou výšky skóre. To sa zastavilo na skvelom výsledku 15:3.

Štyrmi zásahmi sa blysol Radim Záruba, ktorý je s 24 gólmi najlepším strelcom celej súťaže. Piatimi gólmi sa zaskvel aj Peter Haľko. V celkovej tabuľke má Slovan na konte plný počet 24 bodov pri fantastickom skóre 92:9. Na druhom mieste je tím Wild Boys Bratislava, ktorý stráca tri body. Práve s bratislavským rivalom sa belasí stretnú v najbližšom zápase, ktorý je na programe v pondelok 11. decembra o 20.00 h v HANT Aréne.

Teraz nasleduje reprezentačná prestávka. Slovenská reprezentácia odohrá v Lučenci dve prípravné stretnutia so Srbskom (5. decembra o 19.00 h a 6. decembra o 18.00 h). V nominácii Slovenska je sedem slovanistov – brankár Marek Karpiak a hráči Gabriel Rick, Peter Kozár, Matúš Kyjovský, Dušan Rafaj, Martin Zdráhal a Peter Haľko. Asistentom hlavného trénera Mariána Berkyho je kouč belasých Martin Rejžek.

ŠK Slovan Bratislava futsal – MIBA Banská Bystrica 15:3 (8:2)

Góly: 4., 5., 20. a 31. Záruba, 2. Rick, 30. a 37. Kyjovský, 21. a 38. Kozár, 5., 16. 20., 20. a 27. Haľko, 34. Belaník - 10. Dobrota, 19. Jakuba, 40. Tužinský

Zostava ŠK Slovan: Karpiak - Brndiar, Rafaj, Záruba, Rick, A. Zdráhal, Kyjovský, M. Zdráhal, Kozár, Haľko, Michalec, Péchy, Belaník