Úvod Správy Fortuna liga Víťazstvo nad Trnavou je vždy špecifické

Víťazstvo nad Trnavou je vždy špecifické

Dominik Greif v derby vychytal svoje prvé čisté konto v sezóne.

Jedným z hrdinov víťazného derby bol aj Dominik Greif. Mladík v bráne Slovana vychytal čisté konto a v závere prvého polčasu sa blysol čarovným zákrokom pri dorážke Vlaska, ktorému zarazil gólovú radosť. Dominik tak potvrdil, že sa mu v derby proti Spartaku darí.

Vo všetkých troch derby, v ktorých nastúpil na seniorskej úrovni, totiž vychytal víťazstvo. Proti najväčšiemu rivalovi sa mu darilo aj v mládežníckych kategóriách. „Je pravda, že proti Trnave sa mi zvykne dariť. Verím, že v tom budem pokračovať aj v ďalších derby,“ usmial sa Dominik Greif po zápase.

Jeden z kľúčových okamihov 138. derby sa odohral v 44. minúte. Trnavčania mali dve vyložené príležitosti, ktoré Greif zlikvidoval dvomi parádnymi zákrokmi. „Tá prvá strela, tam som očakával, že hráč bude strieľať, no nevedel som, kedy lopta vyletí. Išla pomedzi nohy nášho hráča, ja som sa trochu pošmykol na klzkom teréne, no stihol som vyraziť loptu pred seba,“ opísal Greif prvú strelu Čanturišviliho. Následne musel čeliť aj dorážke Vlaska. „Videl som, že tam dobieha ďalší hráč. Z ľahu som sa posunul doľava a snažil som sa do toho skočiť. Vlasko ma v podstate trafil do ruky, keď som padal, takže som mal aj trochu šťastie. Ráta sa to však ako pekný zákrok a mňa teší, že som takto pomohol celému tímu.“

Pre Dominika Greifa je to prvé čisté konto v sezóne. Prišlo vo veľmi dôležitom stretnutí, po ktorom sa belasí vyšvihli späť na druhé miesto tabuľky a stiahli stratu na lídra. „Otázku čistých kont som veľmi neriešil.  Snažil som sa pomáhať mužstvu najlepšie, ako som vedel, takže som mal čisté svedomie. Podpichovačky o čistých kontách boli v kabíne stále, takže som rád, že teraz to už prejde,“ zasmial sa slovenský reprezentant v kategórii do 21 rokov.

Rodenému Bratislavčanovi chutí víťazstvo v derby veľmi dobre. „Samozrejme, víťazstvo nad Trnavou je vždy špecifické. Treba však zostať nohami na zemi. Sú to rovnaké tri body ako tie, ktoré sme stratili v Zlatých Moravciach a rovnaké ako tie, o ktoré budeme bojovať v Podbrezovej. Musíme pracovať deň po dni a zbierať čo najviac bodov,“ uzavrel Dominik Greif.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vernon De Marco po víťazstve v Podbrezovej.
Názory trénerov po zápase 2. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (1:2).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

Neprehliadnite

Zabezpečte si svoju vstupenku na osemfinále.
Cena vstupenky do sektoru hostí je 26 eur a do prvej kategórie na hlavnú tribúnu 76 eur.
Tešíme sa na vás vo štvrtok 2. marca o 16:30 na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.