Úvod Správy Fortuna liga Hološko: Zaslúžené víťazstvo

Hološko: Zaslúžené víťazstvo

Filip Hološko koníčkom rozhodol 138. derby.

Belasí dosiahli proti večnému rivalovi jubilejné šesťdesiate víťazstvo. Výborný základ položili už v úvode, keď na Spartak vyleteli a vytvorili si niekoľko dobrých šancí. Jednu z nich premenil v 14. minúte Filip Hološko, ktorý bol hrdinom zápasu.

Filipov gól bol totiž jediný a víťazný. Na zadnej žrdi si odskočil od brániaceho Kadleca a „koníčkom,“ čiže hlavičkou, ktorá sa odrazila od zeme, prekonal Vantrubu. „Priznám sa, že plán to nebol, chcel som zakončiť trochu inak. Loptu som trafil hlavou a odrazila sa od zeme práve vo chvíli, keď brankár padal, čiže ho preskočila a nemohol na ňu dosiahnuť. Poďakovanie patrí aj Jakubovi Marešovi za výborný center, ktorý som si našiel na zadnej žrdi. Je to pre mňa veľmi cenný gól,“ opísal Filip Hološko svoj ôsmy ligový zásah v tejto sezóne. Zaujímavé je, že Filip skóroval aj v augustovom derby v Trnave, kde dal svoj prvý ligový gól za Slovan.

Na hre belasých boli badať črty herného štýlu, ktorý vyznáva tréner Martin Ševela – hrali moderne, priamočiaro a v tempe. Postupom času sa hra mierne vyrovnala, Trnava si však okrem veľkej príležitosti na konci prvého dejstva nevytvorila ďalšie vyložené šance či súvislý tlak. „Prvú polhodinu sme Trnavu nepustili do ničoho. Celé ihrisko bolo naše, oni sa ledva dostali za polovicu. Potom sa hra trochu vyrovnala a vďaka patrí aj Dominikovi Greifovi, ktorý nás skvele podržal. Druhý polčas sa odohrával skôr medzi šestnástkami, a to aj kvôli terénu, bol podmáčaný a ťažko sa kombinovalo. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, boli sme lepší,“ vyhlásil 33-ročný ofenzívny univerzál.

Na štadión si našlo cestu 3856 divákov, ktorí sa mohli zabaviť vo fanzóne, kde pred zápasom koncertovala bratislavská skupina Zóna A. Atmosféra bola hneď futbalovejšia, čo ocenili aj samotní aktéri. „Chcem sa fanúšikom poďakovať, že si vo väčšom počte našli cestu na štadión a celý zápas nás podporovali. Boli náš dvanásty  hráč. Vážim si, že prišli aj napriek nie ideálnemu počasiu. Som neskutočne rád, že sme to dnes zvládli. Tieto tri body patria aj fanúšikom.“ 

Belasí sa posunuli na druhé miesto tabuľky a na vedúci Spartak strácajú osem bodov, pričom s ním vyhrali oba vzájomné duely. Nie je to ideálny pohľad na tabuľku, no rozhodne lepší než pred týmto kolom. „Toto víťazstvo nám môže pomôcť. Do konca jesene nám zostávajú ešte tri náročné zápasy a chceme v nich získať deväť bodov, aby sme pred jarnou časťou boli čo najbližšie k prvému miestu,“ uzavrel Filip Hološko.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vernon De Marco po víťazstve v Podbrezovej.
Názory trénerov po zápase 2. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (1:2).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

Neprehliadnite

Zabezpečte si svoju vstupenku na osemfinále.
Cena vstupenky do sektoru hostí je 26 eur a do prvej kategórie na hlavnú tribúnu 76 eur.
Tešíme sa na vás vo štvrtok 2. marca o 16:30 na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.