Úvod Správy Fortuna liga Oživiť spomienky na víťazný debut

Oživiť spomienky na víťazný debut

Dávid Holman v drese Slovana prvýkrát nastúpil v Trnave, kde belasí v auguste zvíťazili 2:1.

Od svojho debutu sa stal dôležitou súčasťou Slovana Bratislava. Medzi ofenzívnymi stredopoliarmi patrí k špičke celej Fortuna ligy a je produktívny – zatiaľ si pripísal dva góly a štyri asistencie. Dávid Holman túži v derby so Spartakom Trnava (výkop v nedeľu o 14.00 h) po víťazstve.

Bola sobota 19. augusta 2017 a Slovan cestoval do Trnavy. Spartak dovtedy nestratil ešte ani bod, to sa však malo v daždivý augustový večer zmeniť. Belasí totiž večného rivala v prvom polčase šokovali dvoma gólmi a aj keď sa v závere dostali pod tlak, odviezli si víťazstvo 2:1. V tomto stretnutí za Slovan debutovalo duo Dávid Holman – Ibrahim Rabiu.

„Prvý zápas v novom klube, a hneď na ihrisku najväčšieho rivala, to je vskutku poriadny debut. Nebol som však nervózny, ten zápas som si užil. Hralo sa v peknej atmosfére, malo to tempo a zvíťazili sme 2:1. Spomienky na debut mám nádherné, verím, že ich oživíme aj teraz v nedeľu,“ usmial sa Dávid Holman, keď si spomenul na augustové derby.

Slovanisti v auguste pripravili Trnave jednu z jej dvoch prehier v tomto ročníku. Tabuľkové postavenie aktuálne hovorí v prospech Spartaka, ktorý vedie ligu. Naši futbalisti do derby vstupujú zo štvrtého miesta s jedenásťbodovou stratou na lídra. „Myslím si, že v derby nezáleží na aktuálnom postavení v tabuľke. Derby totiž nemá favorita. Vieme, že na Trnavu strácame dosť bodov, to však chceme zmeniť. Bude to náročný duel. Hráme doma, preto sa budeme snažiť prezentovať  ofenzívne a držať loptu častejšie než súper. Chceme vyhrať,“ vyhlásil 24-ročný rodák z Budapešti.

Róbert Vittek na včerajšej tlačovej konferencii avizoval, že spoluhráčom ešte pripomenie, aké je derby pre celý klub dôležité. Dávid Holman má v tomto smere „uľahčenú“ pozíciu. Význam derby bol jednou z prvých vecí, ktorú mu Róbert Vittek ako dobrý kamarát prízvukoval už v auguste. „Do Slovana som prišiel v auguste krátko pred derby, takže som okamžite zistil, čo tento zápas znamená. Je to najväčšie derby na Slovensku a je veľmi dôležité pre fanúšikov i celý klub. Na ihrisku necháme maximum, aby sme v nedeľu uspeli.“

Belasí majú za sebou dvojtýždňovú reprezentačnú prestávku, počas ktorej trénovali pod vedením nového trénera Martina Ševelu. Tréningy sú na prvý pohľad živšie, hráči sa dostali prakticky na rovnakú štartovaciu čiaru a bojujú o miesto v zostave. Vidno to aj na modelovaných zápasoch počas tréningu, keď sa víťazná partia raduje a smeje, kým tá druhá trochu smúti. „Myslím si, že tieto dva týždne boli veľmi prínosné. Trénovali sme dvojfázovo a sme dobre pripravení na tento dôležitý zápas. Na každom tréningu sa naplno koncentrujeme, no nechýba tam ani zábava. Zvlášť po týchto tréningových zápasoch, keď sa víťazi radujú a športovo doťahujú tých porazených,“ zasmial sa Dávid Holman.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vernon De Marco po víťazstve v Podbrezovej.
Názory trénerov po zápase 2. kola nadstavby Fortuna ligy o titul FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (1:2).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 1:2.

Neprehliadnite

Zabezpečte si svoju vstupenku na osemfinále.
Cena vstupenky do sektoru hostí je 26 eur a do prvej kategórie na hlavnú tribúnu 76 eur.
Tešíme sa na vás vo štvrtok 2. marca o 16:30 na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.