Úvod Správy Fortuna liga Dominik Greif a Tomáš Rybár s novými päťročnými zmluvami

Dominik Greif a Tomáš Rybár s novými päťročnými zmluvami

ŠK Slovan Bratislava predĺžil zmluvy s dvojicou mladých talentovaných brankárov.

Najúspešnejší slovenský klub má v súčasnosti vo svojich radoch hneď niekoľko talentovaných brankárov, ktorí sú zároveň slovenskými mládežníckymi reprezentantmi. Vedenie belasých najnovšie podpísalo nové päťročné kontrakty s Dominikom Greifom a Tomášom Rybárom.

„Títo mladí brankári sú prvými ´plodmi´ našej brankárskej školy, ktorú u nás rozbehol legendárny Alexander Vencel. Dominik Greif i Tomáš Rybár sú príkladom toho, že naši tréneri pracujú s brankármi na vysokej úrovni a mladí brankári v poslednej dobe urobili veľký pokrok. Obaja brankári majú do budúcna veľkú perspektívu a preto sme sa ich služby rozhodli poistiť novými päťročnými kontraktmi. Dominik v tejto sezóne odchytal všetky ligové zápasy A-mužstva, Tomáš zase ako osemnásťročný pravidelne chytá v seniorskej súťaži. Teším sa, že sme s týmito hráčmi podpísali nové zmluvy a verím, že sa naši mladí brankári budú naďalej zlepšovať,“ povedal viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.

Dvadsaťročný brankár Dominik Greif je veľkým prísľubom nielen pre Slovan Bratislava, ale aj pre celý slovenský futbal. V mladom veku má bohaté reprezentačné skúsenosti a vo Fortuna lige odchytal za belasých už 25 zápasov. Nastúpil aj vo finále Slovenského pohára 2016/17, v ktorom proti Skalici vychytal čisté konto. Dominik je súčasťou reprezentačného výberu do 21 rokov.

Osemnásťročný Tomáš Rybár už v predchádzajúcej sezóne pravidelne chytával za juniorku. V prebiehajúcej sezóne odchytal väčšinu duelov  v juniorke, no nastúpil aj za starší dorast, kam stále vekovo spadá. Prednosťami Rybára sú výborné fyzické dispozície, má totiž veľké rozpätie rúk a často býva úspešný v súbojoch zoči-voči. V súčasnosti patrí k náhradníkom v reprezentácii do 19 rokov.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.
Názory trénerov po zápase 5. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava (0:4).

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.