Úvod Správy Ženy V zápasoch jesene tesné prehry

V zápasoch jesene tesné prehry

Futbalistky Slovana budú na jar stíhať Bardejovčanky.

Ženy i juniorky Slovana prezimujú na druhom mieste v tabuľke najvyššej súťaže. Rozhodli o tom sobotňajšie zápasy dvoch najlepších klubov na slovenskej scéne v Bardejove, v ktorých hráčky Partizána využili výhodu domáceho prostredia. V súboji dvoch družstiev, ktoré v predchádzajúcich ôsmich kolách bodovali naplno, nezachytili naše ženy úvod a v 7. minúte inkasovali. O desať minút síce Martina Šurnovská svojím jedenástym gólom v sezóne vyrovnala na 1:1, ale belasé túto psychickú výhodu nevyužili a už o ďalšie dve minúty znova prehrávali. Napriek snahe sa im už v ďalšom priebehu nepodarilo s výsledkom nič spraviť. Na jar sa tak budú snažiť zmazať trojbodovú stratu na Bardejovčanky.

„Veľmi nás mrzí, že sme si z Bardejova neodniesli aspoň bod. Na druhej strane však treba povedať, že naša hra nespĺňala parametre, aké by sme očakávali. Dnes sme si verili, ale chýbala nám vyššia kvalita hlavne v útočnej fáze hry. Vzadu sme spravili zbytočné chyby, ktoré takýto kvalitný súper dokázal využiť. Máme veľmi mladý tím, a práve takéto zápasy potrebujú naše dievčatá hrať, aby naberali skúsenosti. Hráčkam Bardejova gratulujem k víťazstvu a chcem poďakovať organizátorom za výborné podmienky na hlavnom ihrisku, v ktorých sme tento zápas odohrali,“ povedal tréner Slovana Martin Masaryk.

Rovnaký priebeh mal aj prvý polčas stretnutia junioriek. Zaujímavé je, že všetky tri góly padli z pokutových kopov. Bardejov v 74. min pridal poistku a slovanistky o dve minúty už len znížili na konečných 3:2. Aj ony tak na svojho najväčšieho súpera strácajú po jeseni tri body.

Úspešný týždeň majú za sebou aspoň naše žiačky, ktoré v 12. kole ligovej súťaže zvíťazili v Senici 4:3. V úvode druhého polčasu mali krátky výpadok, počas ktorého stratili polčasový náskok 3:1. V zvyšných minútach však zabojovali a dočkali sa odmeny v podobe víťazného gólu. V aktuálnej tabuľke sú naše dievčatá prvé o skóre pred Novými Zámkami. Tretí Spartak Trnava zaostáva o tri body.

Ženy Slovana odohrajú do konca jesennej časti sezóny ešte jeden súťažný duel. V 2. kole Slovenského pohára nastúpia v sobotu 18. novembra o 13.00 v Nových Zámkoch.

I. liga žien – 9. kolo
Partizán Bardejov – ŠK Slovan 2:1 (2:1)

Góly: 7. Semanová, 19. Mikolajová – 17. Šurnovská

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková, Pribilová, Bytčánková, Bačová, Hollá, Šurnovská (48. Adamecká), Kaláberová, Pucherová (66. Májovská), Švecová, Niňajová

I. liga junioriek – 9. kolo
Partizán Bardejov – ŠK Slovan 3:2 (2:1)

Góly: 3. Sokolová, 35. Vaľušová, 74. Hronecová – 22. Harvilová, 76. Kollárová

Zostava Slovana: Rezeková – Kovácsová, D. Gašparovičová, Kratochvílová, Miniariková (56. Čermáková), Bednárová, Czvedlerová (51. Ščasnárová), Harvilová, P. Gašparovičová (48. Múčková), Kollárová, Cepková

I. liga žiačok – skupina ZsFZ – 12. kolo
FK Senica – ŠK Slovan 3:4 (1:3)

Góly: 26., 37. Morávková, 37. Bayerová – 9., 49. Múčková, 27. Rojnik, 32. Vaculová

Zostava Slovana: Veselská – Tanglmayerová, Černáková, Hatinová, Maková, Múčková, Vargová, Rojnik, Gondová, Tranžíková, Vaculová, Hoczková, Moravčíková