Úvod Správy Niké liga Mareš v ofsajde nebol, KR SFZ uznala sťažnosť Slovana

Mareš v ofsajde nebol, KR SFZ uznala sťažnosť Slovana

Asistent rozhodcu chybným verdiktom ovplyvnil priebeh zápasu v Dunajskej Strede.

Komisia rozhodcov SFZ (KR SFZ) uznala sťažnosť Slovana Bratislava na výkon asistenta rozhodcu Gabriela Ádáma v stretnutí 15. kola Fortuna ligy medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda a ŠK Slovan Bratislava za opodstatnenú.

Náš klub sa sťažoval na verdikt postranného rozhodcu pri situácii z 58. minúty zápasu (v tom čase Slovan viedol 1:0). Asistent rozhodcu signalizoval ofsajd Jakuba Mareša, ktorý bol v čistej gólovej šanci a dokonca dostal loptu do siete. KR SFZ uznala, že tento verdikt bol nesprávny.

Pri tejto akcii sa Boris Sekulič cez dvoch hráčov uvoľnil na pravom krídle a adresoval Jakubovi Marešovi center na zadnú žrď. Mareš sa dostal k lopte a bol sám pred brankárom, ktorého dokázal prekonať. Rozhodca však zdvihol zastávku a signalizoval, že náš útočník bol v momente prihrávky v postavení mimo hry.

Z tohto televízneho záberu však vidno, že Mareš si strážil ofsajdovú líniu a vyhol sa postaveniu mimo hry.

„V 58. minúte asistent rozhodcu Gabriel Ádám nesprávne signalizoval HMH útočníka hostí č. 26, ktorý stál v momente prihrávky v korektnom postavení a neporušil pravidlo 11. Týmto dôležitým chybným rozhodnutím v jasnej gólovej príležitosti ovplyvnil priebeh stretnutia. Na základe videného i Správy pozorovateľa rozhodcov KR SFZ pozastavila asistentovi Ádámovi delegácie v zmysle svojich interných zásad,“ píše sa v stanovisku KR SFZ k sťažnosti, ktorú Slovan podal.