Úvod Správy Prípravné zápasy V modelovanom prípravnom zápase víťazstvo áčka + VIDEO

V modelovanom prípravnom zápase víťazstvo áčka + VIDEO

A-mužstvo Slovana Bratislava zdolalo v modelovanom prípravnom zápase juniorku tesne 4:3.

Poslednú reprezentačnú prestávku v roku 2017 si naši futbalisti spestrili prípravným zápasom medzi A-mužstvom a juniorkou. V zaujímavom meraní síl padlo až sedem gólov a zrodilo sa tesné víťazstvo prvého tímu.

Tréner Martin Ševela splnil svoj predzápasový zámer poskytnúť hráčom z A-mužstva čo najviac zápasových minút. Preto nastúpili Juraj Kotula, Filip Oršula a Róbert Vittek od začiatku za juniorku, aby neskôr prešli do prvého tímu.

Na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky sa začalo zostra. Už v 4. min vyslal Chouchoumis pekný krížny center na pravú stranu Marešovi, ktorý z voleja prekonal brankára Trnovského – 1:0. Zakrátko Mareš pekne nabil Droppovi, ktorý zo šestnástky tesne minul bránu. Juniorka posilnená o hráčov áčka vyrovnala v 19. min, keď Charin zblízka obstrelil Rybára – 1:1. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny sa juniori dokonca ujali vedenia. Tereščenko využil zaváhanie obrany a v súboji zoči-voči umiestnil loptu povedľa Rybára – 1:2. Svižný futbal pokračoval, o päť minút neskôr totiž Čavričova tečovaná strela zapadla do ľavého horného rohu brány – 2:2. V 40. min Vittek parádne vysunul napravo Hrnčára, ten prešprintoval do šestnástky a vystrelil pekne k bližšej žrdi – 2:3.

Cez prestávku prešli Vittek a Kotula do A-mužstva, naopak, Čikoš a Čavrič hrali za juniorku. V druhom dejstve oplývali väčšou iniciatívou hráči prvého tímu, ktorí sa tlačili za vyrovnaním. Juniorka mala za stavu 2:3 veľkú šancu, keď Čavrič vysunul Petráša, ktorého v samostatnom nájazde Rybár vychytal. Prvému tímu sa podarilo vyrovnať v 65. min, keď Chouchoumis opäť pekne centroval na zadnú žrď a Vittek doklepol do siete – 3:3. O päť minút neskôr dosiahol Róbert Vittek rozhodujúci gól zápasu, keď dorazil do siete strelu Charina – 4:3.

ŠK Slovan Bratislava A – ŠK Slovan Bratislava juniori 4:3 (2:3)

Góly: 4. Mareš, 34. Čavrič, 65. a 70. Vittek – 19. Charin, 29. Tereščenko, 40. Hrnčár

Rozhodovali: Chromý – Roszbeck, Vician

Zostavy I. polčas:

Slovan A: Rybár – Čikoš, Sekulič, Rundič, Chouchoumis – Droppa, Savičevič – Hološko, Damnjanovič (10. Oršula), Čavrič - Mareš

Slovan juniori: Trnovský – Kočík, Ondruš, Antálek, Kotula – Zemko – Oršula (10. Hrnčár), Mašulovič, Charin – Tereščenko – Vittek

Zostavy II. polčas:

Slovan A: Rybár – Kotula, Sekulič, Rundič, Chouchoumis – Savičevič – Oršula, Hološko, Charin – Mareš – Vittek

Slovan juniori: Trnovský – Kočík, Ondruš, Antálek, Čikoš – Zemko – Čavrič, Mašulovič, Hrnčár – Tereščenko – Petráš

ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
V sobotu sme ocenili najlepšie hráčky a hráčov z Akadémie za mesiac marec.