Úvod Správy Prípravné zápasy Ševela: Chcem vidieť všetkých hráčov v akcii

Ševela: Chcem vidieť všetkých hráčov v akcii

V sobotu o 11.00 h je na programe modelovaný prípravný zápas medzi naším A-mužstvom a juniorkou.

Belasí si poslednú reprezentačnú prestávku v roku 2017 spestria modelovaným prípravným zápasom. V zaujímavom súboji sa v sobotu o 11.00 h stretne A-mužstvo s juniorkou. Duel sa odohrá na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky.

Pre trénera Martina Ševelu je tento modelovaný prípravný zápas šancou vidieť v akcii všetkých hráčov, ktorých má aktuálne k dispozícii. Belasí počas reprezentačnej prestávky dvojfázovo trénujú a snažia sa čo najlepšie pripraviť na vyvrcholenie jesennej časti.

„Účelom zápasu je najmä to, aby som videl v akcii čo najviac hráčov z prvého tímu i juniorky. Niečo sme už natrénovali aj po taktickej stránke a práve zápas je tou najlepšou odpoveďou na to, ako hráči pochopili naše myšlienky. Futbalisti, ktorí sú po zranení, ako Vukan Savičevič či Mitchell Schet, sa dostávajú pomaličky do formy a potrebujú hlavne hrať zápasy, takže tento duel im môže pomôcť,“ povedal tréner Martin Ševela.

Duel medzi A-mužstvom a juniorkou môže byť rozhodne zaujímavý. Viacerí mladíci z juniorky (Hrnčár, Kočík, Kozlovský, Tereščenko i ďalší) v tejto sezóne trénovali s prvým tímom a pripísali si aj niekoľko zápasových minút. „Budú to také zmixované výbery. Chcem, aby hráči z A-mužstva odohrali čo najvyšší počet minút, preto budú niektorí na tento zápas „posilnení“ do juniorky. Mám zámer, že cez prestávku by som niektorých hráčov presunul z prvého tímu do juniorky, aby sme videli, ako si tam poradia,“ uzavrel tréner belasých.

Belasí z dôvodu plnenia si reprezentačných povinností nemôžu počítať s triom Vasil Božikov, Dominik Greif a Frederik Valach, juniorke bude z rovnakého dôvodu chýbať Samuel Kozlovský. Martinovi Ševelovi nebude k dispozícii ani Joeri de Kamps, ktorý sa stále zotavuje zo zranenia.

Zápasy medzi A-mužstvom a rezervou sú výnimočné, v nedávnej minulosti sa však hneď dva také duely odohrali a to dokonca na súťažnej úrovni. V oboch prípadoch to bolo v rámci Slovenského pohára. V prvom kole ročníka 2002/03 Slovan „A“ zdolal Slovan „B“ 2:0. Zaujímavé je, že v tomto ročníku postúpili belasí až do finále, v ktorom po predĺžení nestačili na Púchov. V 2. kole Slovenského pohára 2006/07 zase prišiel šok, keď A-mužstvo Slovana podľahlo B-mužstvu 0:2.

Prípravný duel medzi A-mužstvom belasých a juniorkou sa začína v sobotu 11. novembra o 11.00 h na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky.  Vstup pre fanúšikov je voľný.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Lukáš Pauschek oslávil 31. narodeniny víťazstvom a ´takmer-gólom´.
Názory trénerov po zápase 17. kola Niké ligy FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava (0:6).
FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 0:6.

Neprehliadnite

Ideálny vianočný darček pre každého slovanistu.
ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 1:0.
ŠK Slovan Bratislava – LOSC Lille 1:1.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.