Úvod Správy Reprezentácia Oršula načal Angličanov, Greif s čistým kontom

Oršula načal Angličanov, Greif s čistým kontom

Filip Oršula a Dominik Greif prispeli k víťazstvu Slovenska do 23 rokov nad anglickým výberom.

Slovenská reprezentácia do 23 rokov obhájila víťazstvo na turnaji Challenge Trophy. Slováci sa vo včerajšom finálovom zápase v Žiari nad Hronom stretli s Anglickom „C“ a zvíťazili vysoko 4:0. O triumf sa pričinili aj dvaja hráči zo Slovana Bratislava.

Filip Oršula, ktorý hral za Slovensko v prakticky všetkých mládežníckych kategóriách, opäť okúsil chuť reprezentačného dresu. Nastúpil na pravom krídle a v 37. minúte otvoril skóre zápasu. V strede šestnástky si prebral center z krídla a tiesnený obrancom pekne zakončil pod brvno. „Lopta mi skočila, no dokázal som si ju spracovať a už mi neostávalo nič iné, len vystreliť. Gól ma veľmi potešil,“ povedal náš ofenzívny univerzál, ktorý si pochvaľoval šancu zahrať si s úspešným reprezentačným výberom z majstrovstiev Európy do 21 rokov. „S týmito chalanmi som bol prvýkrát a veľmi milo ma prekvapilo, aká tam bola pohoda a pozitívna energia. To sa prenieslo aj na ihrisko, podali sme veľmi dobrý výkon. Vážim si túto šancu, je to pre mňa povzbudenie do ďalšej práce v klube i celkovo do budúcnosti,“ dodal Filip Oršula, ktorý na ihrisku strávil prvý polčas.

Po prestávke naskočil do hry aj brankár Dominik Greif, ktorý získal svoju druhú reprezentačnú trofej. Ešte v roku 2015 so Slovenskom „18“ vyhral Slovakia Cup, teraz so Slovenskom „23“ uspel v Challenge Trophy. „Každý zápas za reprezentáciu vnímam ako odmenu za prácu odvedenú v klube. Prvý polčas bol vyrovnaný, teším sa, že práve Pipo (Filip Oršula, pozn. red.) otvoril skóre. Po červenej karte pre Angličanov sme ovládli hru. Nemal som toľko práce, no musel som byť stopercentne koncentrovaný. Teší ma víťazstvo i vychytaná nula,“ povedal Dominik Greif, ktorý sa dnes pripojil k slovenskej reprezentácii do 21 rokov, ktorú v utorok čaká kvalifikačný zápas v Španielsku.

Foto: TASR

Slovan TV
Aktuálne novinky
Myenty Abena v rozhovore pred zápasom s Wolverhamptonom.
Rafael Ratao je už po zranení stopercentne v poriadku.
Moha zažil úspešnú premiéru v pozícii kapitána tímu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan ponúka deťom možnosť navštíviť zápas s Wolverhamptonom, ktorý sa uskutoční 24.10. o 18:55 h na štadióne Tehelné pole.
Klubový partner spoločnosť Futbaltour.sk organizuje letecký zájazd na mimoriadne prestížny zápas v Anglicku.
Názory trénerov po zápase 2. kola Európskej ligy SC Braga – ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.