Úvod Správy Aktuality Saláta: Vrátiť sa čím skôr na ihrisko

Saláta: Vrátiť sa čím skôr na ihrisko

Kornel Saláta pokračuje v rekonvalescencii po operácii kolena.

Belasým od polovice augusta chýba pilier defenzívnej formácie. Kornel Saláta musel po zranení v zápase s Dunajskou Stredou absolvovať plastiku predného krížneho väzu v ľavom kolene. Po úspešnej operácii už mesiac a pol intenzívne rehabilituje, aby sa čím skôr vrátil na ihrisko.

Kornel je momentálne tesne za polovicou rekonvalescenčného procesu. Každodenne trénuje individuálne v telocvični, nachádzajúcej sa v priestoroch štadióna. „Každý deň cvičím v telocvični. Úlohou cvičení, ktoré mám naordinované, je prinavrátenie svalovej hmoty do operovanej nohy. Zaberám na stacionárnom bicykli, najnovšie už dokonca cvičím s činkami. Pravidelne mávam terapie u našich fyzioterapeutov a chodím plávať,“ objasnil slovenský reprezentant obsah svojich súčasných tréningových jednotiek.

Potešujúce je, že po úspešnej operácii pokračuje rekonvalescencia podľa plánu a bez komplikácií. „Koleno zatiaľ drží dobre, no nesmiem nič uponáhľať. Budúci týždeň mám ešte jednu kontrolu, tak verím, že všetko bude v poriadku.“

A kedy uvidíme Kornela Salátu späť na trávniku? „Doktor mi povedal, že celý proces rekonvalescencie bude trvať päť – šesť mesiacov. Najbližšie dva mesiace ešte určite budem trénovať len individuálne. Pevne verím, že v priebehu februára či marca sa už objavím aj na ihrisku.“

Pozerať sa na zápasy len z tribúny je pre hráča nepríjemné, zvlášť keď vie, že spoluhráčom nemôže pomôcť. „Ťažko sa mi sledujú zápasy len z hľadiska. Veľmi totiž chcem pomôcť mužstvu, no viem, že momentálne to nie je možné. Hnevá ma to, najradšej by som bol s chalanmi na trávniku,“ povzdychol si Kornel Saláta.

Náš stopér prežíva náročný polrok bez futbalu, no vyžaruje z neho optimizmus. Aj pozitívne nastavenie mysle môže pri zotavení sa zo zranenia veľmi pomôcť. Cieľ, ktorým je návrat na ligové trávniky, sa Kornelovi čoraz viac približuje. „Každým dňom sa cítim lepšie a lepšie. Samozrejme, oveľa radšej by som behal s chalanmi po ihrisku, no treba na to ísť postupne. Už sa nemôžem dočkať, keď si budem môcť znovu kopnúť do lopty,“ uzavrel slovenský reprezentant.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí prehrali v prvom zápase na turnaji v Benátkách s Mladou Boleslavou po penaltovom rozstrele.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava prijal ponuku Slavie Praha na odohranie prestížneho prípravného zápasu.
Súperom belasých v 1. predkole Európskej ligy 2018/19 bude moldavský tím FC Milsami Orhei.
Nová posila Dejan Dražič v prvom rozhovore po príchode do Slovana Bratislava.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.