Úvod Správy Reprezentácia Päť hráčov Slovana bude mať reprezentačné povinnosti

Päť hráčov Slovana bude mať reprezentačné povinnosti

Vasil Božikov, Filip Oršula, Dominik Greif, Frederik Valach a Samuel Kozlovský budú v akcii počas novembrového asociačného termínu.

V úvode novembra je na programe posledná reprezentačná prestávka počas kalendárneho roka 2017. Piati hráči Slovana mať počas najbližších dní reprezentačné povinnosti. Zvyšní futbalisti majú v Bratislave na programe dvojfázové tréningy.

Bulharský stopér Vasil Božikov je pevnou súčasťou bulharskej reprezentácie a dostal pozvánku aj na novembrový zraz. V posledných ôsmich kvalifikačných zápasoch bol vždy v základnej zostave a vždy odohral celý zápas. Bulhari napriek tomu, že doma zdolali Holandsko i Švédsko, nepostúpili z ťažkej skupiny do baráže. V novembri absolvujú prípravný duel so Saudskou Arábiou. Hrať sa bude 13. novembra v Lisabone.

Filip Oršula je súčasťou slovenského reprezentačného výberu do 23 rokov. Tento výber sa v stredu 8. novembra o 17.00 h v Žiari nad Hronom stretne vo finále Challenge Trophy s Anglickom. Pre hráčov, ktorí reprezentovali Slovensko v mládežníckych výberoch a vekovo už nespadajú do kategórie U21, je to unikátna príležitosť znovu si obliecť reprezentačný dres. Filip Oršula naposledy reprezentoval v januári 2017, keď bol súčasťou slovenského ligového výberu.

Dominik Greif je rovnako v nominácii reprezentácie do 23 rokov a takisto je nominovaný do reprezentačnej 21-ky. Slovenská reprezentácia do 21 rokov odohrá 14. novembra (výkop o 21.50 h) kvalifikačný zápas v Španielsku. V tabuľke 2. kvalifikačnej skupiny sú Slováci na treťom mieste a po dvoch domácich prehrách sa chcú vrátiť do boja o postup.

Ďalší nádejný brankár Frederik Valach už tradične dostal pozvánku do slovenskej reprezentácie do 19 rokov. Spolu s Valachom je v nominácii aj talentovaný krajný obranca Samuel Kozlovský. Slovenskú devätnástku čaká v Turecku náročný turnaj prvého kola kvalifikácie na majstrovstvá Európy. Slováci aj s Valachom a Kozlovským sa postupne 7. novembra stretnú s Walesom, 10. novembra s Kazachstanom a 13. novembra s Tureckom. 

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.
Tréningový zápas so Sereďou sa odohrá v piatok o 11:30.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.