Úvod Správy Remízový vstup do prípravy

Remízový vstup do prípravy

Tréneri Slovana vyskúšali v zápase s Riedom dve rôzne jedenástky.

Slovan Bratislava remizoval v prvom stretnutí v rámci letnej prípravy na sústredení vo Windischgarstene s aktuálnym víťazom rakúskeho pohára SV Josko Ried 1:1. O jediný presný zásah belasých sa postaral stredopoliar Karim Guédé. Zverenci trénera Karla Jarolíma sa najbližšie predstavia v stredu 22. júna opäť vo Windischgarstene proti tímu Wiener Neustadt.

Belasí nastúpili do prvého polčasu v prakticky najsilnejšom zložení a svojho súpera jasne prevýšili. Z počiatočnej aktivity vyťažili dva rohové kopy v úvodných šiestich minútach. Prvý z nich sa zrodil po výbornej kombinácii na ľavej strane a strele Šeba, ktorá mohla byť gólová, ak by ju obranca Riedu jemne netečoval. V 11. min sa ocitol sám pred brankárom Štepanovský, no podľa rozhodcov bol v momente Grendelovej prihrávky v ofsajde. Ozdobiť svoj premiérový štart v Slovane gólom mohol Čikoš po tom, ako prekvapil obranu rakúskeho tímu a nabehol si na Dobrotkov kolmý pas, ale v rozhodujúcom momente mu lopta odskočila a brankár sa mu stihol hodiť pod nohy. V 26. min sa už skóre menilo. Guédé rýchlo prenikol stredom, narazil si loptu so Šebom a zblízka ju pretlačil do siete. Rakúske mužstvo mohlo čoskoro vyrovnať. Práve autor gólu Guédé si v rozohrávke nerozumel s Dobrotkom a Nacho sa ocitol zoči-voči nie príliš rozchytanému Putnockému, ktorý vytiahol pohotový zákrok. Slovanistom sa darilo presadzovať rýchlymi kombináciami v pohybe a do prestávky si vytvorili niekoľko čistých šancí. V 39. min uvoľnil Grendel Žofčáka, ktorého strieľanú prihrávku len o centimetre minul Šebo i Halenár. Už o pár sekúnd predviedol slovenský majster ďalšiu nádhernú akciu. Halenár vysunul Šeba, jeho center Žofčák z prvej posunul pred Štepanovského, ten však rovnako bez prípravy netrafil odkrytú časť bránky Riedu.

Do druhého polčasu vybehlo na ihrisko v belasých dresoch takmer úplne nové mužstvo a hra sa vyrovnala, do 65. min bez vážnejších príležitostí na jednej či druhej strane. Slovan mal príležitosť zvýšiť náskok, keď Augustín poslal do brejku Kordiča, ktorý namiesto nevydareného lobu možno mohol skúsiť prihrať Szarkovi. Na mladom tíme Karla Jarolíma sa s pribúdajúcimi minútami čoraz viac prejavovala nezohratosť a neskúsenosť, čo Ried využil a získal prevahu. Niekoľko nepríjemných situácií jeho hráči riešili nepresným zakončením a spoľahlivé zákroky predvádzal Bartalský. V 83. min však už nestačil na strelu Guillema z niekoľkých metrov. V závere mohli oba tímy streliť víťazný gól. Najprv sa po akcii Kuráňa s Kuzmom dostala lopta ku Kordičovi, ktorý v stopercentnej šanci pri pokuse obstreliť brankára trafil jeho nohu. V nadstavenom čase sa na opačnej strane odohrala veľmi podobná situácia, ale Bartalský prehru svojho mužstva nepripustil.

"Máme za sebou len niekoľko dní prípravy a prvý zápas, takže je priskoro na nejaké veľké závery. V tejto fáze je pre nás navyše prioritou nabrať silu a kondíciu. Prvý polčas bol z našej strany určite kvalitnejší a futbalovejší. Žiaľ, po prestriedaní sa nám už nepodarilo úroveň našej hry udržať. Hráči však pracujú zodpovedne, v tomto smere im nemám čo vyčítať. Všetci máme pred sebou veľkú motiváciu, ktorou je túžba prebojovať sa do niektorého z európskych pohárov a podľa toho aj vyzerá prístup k príprave," povedal tréner Slovana Karel Jarolím.

SV Josko Ried – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Góly:
83. Guillem - 26. Guédé, ŽK: 71. Szarka, 550 divákov

Zostava ŠK Slovan:
I.polčas: Putnocký - Čikoš (22. Jánošík), Dobrotka, Had, Hrdlička - Štepanovský, Guédé, Grendel, Žofčák - Halenár, Šebo
II. polčas: Bartalský - Jánošík, Kolčák, Dobrotka, Vrablec - Kuzma, Augustín, Kuráň, Ivana - Szarka, Kordič