Úvod Správy Fortuna liga Martin Ševela novým trénerom Slovana

Martin Ševela novým trénerom Slovana

ŠK Slovan Bratislava podpísal s Martinom Ševelom trojročnú zmluvu.

Belasí nastúpia v piatkovom šlágri v Dunajskej Strede pod vedením nového trénera. Doterajší hlavný kouč Ivan Vukomanovič bol po neuspokojivých výsledkoch odvolaný z funkcie. Vedenie ŠK Slovan Bratislava sa dohodlo na spolupráci s Martinom Ševelom, s ktorým dnes podpísalo trojročnú zmluvu. Martin Ševela je najúspešnejší slovenský tréner za posledné roky, keď získal dve double. Zároveň je to rodený Bratislavčan, ktorý v minulosti za Slovan hrával.

Zostávajúci realizačný tím A-mužstva zostáva nezmenený.

„Po neuspokojivých výsledkoch a predvádzanej hre sme sa s Ivanom Vukomanovičom dohodli na ukončení spolupráce. Ivanovi Vukomanovičovi ďakujeme za odvedenú prácu v Slovane a prajeme mu veľa úspechov v osobnom i pracovnom živote. Za zlé výsledky i hru sú samozrejme zodpovední aj hráči, ktorí dostali kolektívnu pokutu 50 000 eur. Zároveň chcem vyvrátiť medializované informácie o konflikte hráčov a trénera Vukomanoviča po zápase so Senicou. Tieto informácie nie sú pravdivé,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Novým hlavným trénerom sa stal Martin Ševela, s ktorým sme podpísali trojročnú zmluvu. Je to rodený Bratislavčan, hrával za Slovan, má k nemu vzťah a pozná prostredie. V jeho prospech zavážili výsledky, ktoré dosiahol v svojom predošlom pôsobisku a taktiež progresívny herný štýl, ktorý ordinoval svojim zverencom. Martin Ševela je mladý, ambiciózny tréner a ja som veľmi rád, že sme s ním podpísali trojročný kontrakt,“ pokračoval Ivan Kmotrík ml., ktorý sa následne vyjadril aj k tomu, ako si predstavuje spoluprácu s Martinom Ševelom.

„Mužstvo potrebuje nový impulz. V tejto situácii bolo najlepšie nájsť trénera, ktorý dokonale pozná našu ligovú súťaž a stotožňuje sa s filozofiou a víziou klubu. S Martinom Ševelom sme počas rokovaní prediskutovali aj našu prestupovú politiku a informovali sme ho, že prestupy na zimné obdobie sú vo finálnej fáze. Martin je stotožnený s naplánovanými prestupmi, klubovou prestupovou politikou a tým, akým smerom sa chceme uberať. Obaja sme sa zhodli, že máme najkvalitnejší káder v lige. Úlohou Martina Ševelu bude hlavne pracovať s hráčmi, ktorí tu sú a v zime mu káder samozrejme vhodne posilníme,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

„Som veľmi šťastný, že som podpísal zmluvu so Slovanom Bratislava. Absolvovali sme viacero rokovaní, kde sme diskutovali o súčasnosti i budúcnosti tohto klubu. Myslím si, že Slovan má v súčasnosti najkvalitnejší káder v lige. Viem, že máme na zimu vytypované konkrétne posily a všetko sú to veľmi kvalitní futbalisti. Možnosť trénovať najúspešnejší slovenský klub je pre mňa česť a zároveň veľká výzva. Vraciam sa domov do Bratislavy, za Slovan som v minulosti hral a mám naň len dobré spomienky. Od zajtra sa pustíme do tvrdej práce, aby sme dostali toto mužstvo tam, kam v lige patrí,“ vyhlásil Martin Ševela, ktorý premiérovo povedie tréning Slovana v utorok dopoludnia.

Martin Ševela má 41 rokov, vyrastal v Bratislave a hrával na pozícii obrancu. S futbalom začínal v Interi Bratislava, neskôr pôsobil v Trenčíne, Dubnici a českých Drnoviciach. V roku 2005 prišiel Martin Ševela do Slovana Bratislava, ktorému pomohol k návratu do najvyššej súťaže. Belasý dres nosil aj v ročníku 2006/07 a prispel k tomu, že Slovan ako nováčik skončil na treťom mieste.

Kariéru na najvyššej úrovni uzavrel v AS Trenčín, s futbalom skončil v roku 2012.

Okamžite po skončení aktívnej kariéry presedlal na trénerskú dráhu a začal pracovať ako asistent trénera v AS Trenčín. V roku 2013 prebral tím ako hlavný tréner. S Trenčínom získal v sezónach 2014/15 a 2015/16 dve double a okrem výsledkov zaujal aj progresívnym herným prejavom, ktorý ordinoval svojmu mužstvu. O Ševelu mal Slovan záujem už v lete 2016, no ponuka stroskotala na vysokých finančných požiadavkách trenčianskeho klubu. Teraz už príchodu Martina Ševelu nebráni nič v ceste a so Slovanom podpísal trojročnú zmluvu.

Martina Ševelu v Slovane Bratislava vítame a veríme, že jeho pôsobenie bude úspešné!

Foto: ssk, TASR

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa vracajú do Bazileja.
Naši prípravkári herne i výsledkovo potešili na medzinárodných turnajoch.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.