Úvod Správy Niké liga Belasí premárnili dvojgólový náskok a so Senicou len remizovali

Belasí premárnili dvojgólový náskok a so Senicou len remizovali

ŠK Slovan Bratislava remizoval so Senicou 2:2.

Belasí v 14. kole Fortuna ligy len remizovali s FK Senica 2:2. Naši futbalisti po prvom polčase viedli 2:0, keď sa presadili Boris Sekulič a Jakub Mareš. Senica šokujúco vyrovnala v rozmedzí 46. - 49. minúty. Slovan má v tabuľke 26 bodov a klesol na tretie miesto.

Ivan Vukomanovič pristúpil k zmene rozostavenia na 4-3-3, pričom útočné akcie dopĺňali aj krajní obrancovia Chouchoumis a Čikoš. V sychravom počasí začali belasí podľa očakávania náporom a ten sa im vyplatil už po siedmich minútach. Chouchoumis centroval z ľavej strany na zadnú žrď, to ešte Podhorin odvrátil na roh. Holman však centrom z rohu našiel na bližšej žrdi Sekuliča, ktorý vložil nohu do lopty a umiestnil ju ponad Placha – 1:0. O tri minúty v prečíslení dvoch proti jednému Holman nabil Marešovi, ktorý však zoči-voči Plachovi nezakončil dostatočne dôrazne. Ďalšiu šancu vypracoval Čikoš, ktorý prudkým centrom na päťku poriadne vystrašil Placha. Rundič to v 24. min skúsil aj zo strednej vzdialenosti, jeho strela letela tesne nad bránu. V 31. min Hološko z priameho kopu namieril pekne k pravej žrdi, Plach loptu vyrazil a Rundič sa snažil o dorážku. Richtárech ho však zozadu stiahol k zemi a nasledoval tak pokutový kop. Mareš z penalty s prehľadom napálil do stredu brány, Plach šiel k pravej žrdi – 2:0.

Len niekoľko sekúnd po začiatku druhého dejstva Seničania znížili. Smékal sa uvoľnil na pravom krídle a prihral do stredu šestnástky Dugovi, ktorý prekonal Greifa strelou do ľavého horného rohu – 2:1. V 49. min bolo dokonca vyrovnané, keď si Podhorin našiel loptu po centri Medveděva a zblízka hlavičkoval do siete – 2:2. Slovan sa na dva senické údery snažil reagovať a zatlačil súpera pred jeho bránu. Útočné pokusy však narážali na sformovanú senickú obranu, a keď to Holman v 59. min skúsil z diaľky, tak lopta letela nad. V 71. min sa Mareš obtočil okolo obrancu a v páde vyslal krížnu strelu, ktorá sa odrazila od žrde, potom od Placha a zastala presne na čiare. Zakrátko Droppa vyslal oblúčik na zadnú žrď, Mareš tam síce na loptu nedosiahol, no lopta smerovala mimo dosah Placha a odrazila sa od bránkovej konštrukcie. V 75. min znovu Droppa prešiel stredom poľa a vyslal prudkú krížnu strelu, ktorú Plach s námahou vyboxoval. Tlak belasých pokračoval priamym kopom Mareša, ktorý to skúsil z 20 metrov a tesne minul pravú šibenicu. V nadstavenom čase ešte Mareš z bezprostrednej blízkosti hlavičkoval do brvna.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:2 (2:0)

Góly: 7. Sekulič, 33. Mareš (z 11 m) – 46. Duga, 49. Podhorin

Žlté karty: 25. Hološko - 22. Krč

Rozhodovali: Ochotnický – Kováč, Žákech

Návšteva: 481 divákov

Slovan: Greif – Čikoš, Sekulič, Rundič, Chouchoumis (86. Tereščenko) – Droppa – Rabiu (62. Oršula), Holman – Hološko, Mareš, Čavrič (71. Kubík)

Senica: Plach – Medveděv, Otrísal, Podhorin, Lupták – Krč (74. Červeňák), Sarpei, Duga – Richtárech, Kováč (40. Ranko) - Smékal (85. Romulo)

Vstupenky budú v predaji výhradne online.
Informácia k zdravotnému stavu Kuca.
Pozrite si pozápasové slová nečakaného streleckého hrdinu derby - Matúša Vojtka.