Úvod Správy Mládež V derby dve vysoké víťazstvá i tesná prehra

V derby dve vysoké víťazstvá i tesná prehra

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa.

Starší dorastenci Slovana majú za sebou anglický týždeň. Najprv v utorok v zaujímavej dohrávke 3. kola, ktorá bola priamym súbojom o druhé miesto v tabuľke I. ligy, zdolali Podbrezovú. Belasí hneď v 2. minúte otvorili skóre, ale dlho sa z náskoku netešili, lebo hostia o minútu vyrovnali a v 16. min otočili na 1:2. Slovanistom sa podarilo gólom „do šatne“ vyrovnať a v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu súperovi odskočili na konečných 4:2. V sobotu v Trnave už naša U19 taká úspešná nebola. Od 7. minúty prehrávala po smolnom vlastnom góle, a hoci tri minúty pred prestávkou vyrovnala na 1:1, po zmene strán už skórovali len domáci, ktorí tak vyhrali 2:1. Pre Slovan to znamená prehĺbenie straty na vedúcu Žilinu na päť bodov.

Oveľa lepšie vyšli derby našim mladším dorastencom. U17 rozhodla o svojom jasnom triumfe 4:1 už v prvom polčase, keď v úseku medzi 29. a 39. minútou strelila Spartaku tri góly. U16 si vytvorila tohtosezónny rekord so šiestimi strelenými gólmi, ale víťazstvo 6:2 sa nerodilo úplne ľahko. Belasí rýchlo viedli 2:0, Trnavčania v 15. minúte znížili a odpovedali aj na ďalší zásah belasých na 3:1. V druhom polčase však strieľali góly už len naši hráči, ktorí sú v tabuľke na šiestej priečke s päťbodovou stratou na prvý Ružomberok, majú však ešte dve stretnutia k dobru.

Všetky štyri žiacke tímy Slovana jasne prevýšili rovesníkov z Levíc. Pre U15 to v kombinácii s prehrou Trenčína v Trnave znamená posun na prvú pozíciu v tabuľke. Naša U14 tiež vedie svoju súťaž, keď v doterajších ôsmich zápasoch nestratila ani bod.

Prehľad výsledkov mládežníckych tímov ŠK Slovan počas uplynulého týždňa:

3. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 4:2 (2:2) – Herman 2, T. Németh, vlastný

Zostava Slovana: Trnovský – Kočik, Čech, Jakub Baláž, Kozlovský, Habodasz, T. Németh, Potoma (80. Hudák), Herman (90. Vajda), Haramia (88. Leginus), Strelec

12. kolo

Spartak Trnava – ŠK Slovan 2:1 (1:1) – Potoma

Zostava Slovana: Trnovský – Kočik, Čech, Jakub Baláž, Kozlovský, Habodasz (75. Hudák), T. Németh, Potoma (65. T. Nagy), Herman (72. Leginus), Haramia, Strelec

12. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 4:1 (3:0) – Giesser 2, Lavrinčík, Polakovič

Zostava Slovana: Vrzala – Užík, Uhlár, Kuruc, Tóth, Farkaš, Lavrinčík, Lichý, Bekö (59. Sopóci), Polakovič (73. Mifkovič), Giesser (59. Sabadoš)

12. kolo

ŠK Slovan – Spartak Trnava 6:2 (3:2) – Tučný 2, Szetei, Kardoš, Rosenberger, Thorpe

Zostava Slovana: Chudík – Galovič (24. Kardoš), Juraj Lacko, Polčic, Rácz, Palacka, Szetei, Rosenberger (73. Havlas), Tučný (60. Thorpe), Duffek, Božik (52. P. Bartoš)

Slovan U15 – I. liga starších žiakov - Západ

9. kolo

Slovan Levice – ŠK Slovan 0:5 (0:2) – Thorpe 2, Sliacky, Čongrády, M. Vician

Zostava Slovana: Novakov – Maxim Bodnár (36. Mydla), Sečanský (47. Murcko), Thorpe, Veselík (47. Džavoronok), Kazimír (47. Čongrády), Hečko, Hudec (60. Kis), Sliacky, M. Vician, Zámečník

Slovan U14 – I. liga starších žiakov - Západ

9. kolo

Slovan Levice – ŠK Slovan 1:5 (0:1) – M. Sauer 3, Trusina 2

Zostava Slovana: Marics – Súkenník, D. Murár, Kachnič, Keszöcze (43. Goča), Pavlech (58. Záhon), M. Sauer, Alex (43. Leščák), Riznič (52. Trusina), S. Nagy (36. Kováč), Mišovič

Slovan U13 – I. liga mladších žiakov - Západ

9. kolo

ŠK Slovan – Slovan Levice 9:2 (3:0) – Masaryk 2, Marcelli, Rehuš, Balko, Marko, Adame, Sikorjak, S. Murár

Zostava Slovana: Horvát, Božík – Masaryk, Kovács, Adame, Holub, Sikorjak, Marcelli, Rehuš, Balko, S. Murár, Svoboda, Hipp, Lendel, Marko, R. Slovák, R. Féder

Slovan U12 – I. liga mladších žiakov - Západ

9. kolo

ŠK Slovan – Slovan Levice 25:1 (14:1) – Tománek 5, Ruža, Husarčík 3, J. Valach, Gašpar, Klaučo, Kovačič, Filkor 2, Čičmanec, Rusnák, J. Slovák, Petrányi

Zostava Slovana: Klas, Hamšík – Čičmanec, Arnold, Malárik, J. Valach, Rusnák, Imrišek, Gašpar, Klaučo, Kovačič, Ruža, J. Slovák, Michal Bodnár, Tománek, Husarčík, Petrányi, Filkor