Úvod Správy Fortuna liga Kubík: Nepochopiteľné vylúčenie

Kubík: Nepochopiteľné vylúčenie

Zápas v Zlatých Moravciach priniesol zvýšenú mieru emócií a dve červené karty pre hráčov Slovana.

Čím viac sa v Zlatých Moravciach blížil koniec zápasu, tým výraznejšie stúpala hladina emócií. Všetko vyvrcholilo hromadnou strkanicou v deväťdesiatej minúte, keď František Kubík na vlastnej polovici čisto obral o loptu Urgelu. Voľnej lopty sa ujal Droppa, ktorého práve Urgela nedovolene zastavil a rozhodca prisúdil loptu Slovanu.

Nasledovala hromadná šarvátka na stredovej čiare. Aktívny v nej bol hráč ViOnu Cleber, ktorý sa dostal do konfliktu s naším Jakubom Marešom. Zo šarvátky, do ktorej sa zapojila väčšina hráčov, ktorí v tej chvíli boli na ihrisku, rezultoval jediný trest. Červená karta pre Františka Kubíka.

„Všetko sa začalo faulom na Lukáša Droppu. Hráč Zlatých Moraviec napriek tomu, že rozhodca odpískal faul, zobral loptu a začal s ňou utekať. Trošku som ho postrčil, on teatrálne padol dole. Zobral som loptu, aby sme mohli rozohrať, no zrazu sa strhla mela. Podľa mňa to patrí k futbalu, boli tam nejaké strkanice a emócie,“ rozhovoril sa František Kubík, ktorý bol podľa dostupných televíznych záberov i vlastných slov vylúčený neoprávnene. „Rozhodca zrazu prišiel za mnou a dal mi červenú kartu. Sám nerozumiem, že prečo. Ak by postupoval takýmto metrom, tak by musel vylúčiť každého hráča, ktorý bol v tej strkanici a zápas by sa ani nedohral.“

František Kubík tak doplatil na to, že sa snažil čím skôr rozohrať loptu v čase, keď belasí prehrávali 2:3 a každá sekunda bola pre nich drahá. Kubík sa v šarvátke doťahoval najmä s Timotejom Záhumenským, ktorého mal údajne udrieť. To však nie je pravda. „V tej strkanici som nikoho neudrel, neurobil som nič odlišné od toho, čo tam robili všetci. Ešte by som dodal, že Timotej Záhumenský udrel mňa. Ja som ho neudrel.“

Sporné bolo aj vylúčenie Dávida Holmana zo 71. minúty stretnutia. Holman na stredovej čiare zviedol súboj s domácim Barišom, ktorý následne padol na trávnik. Hlavný rozhodca bol pár krokov od tejto situácie a hru nechal pokračovať, pričom gestom nenaznačil, že by nechával výhodu. Po tom, ako Bariš zostal ležať na trávniku, sa k situácii nečakane vrátil a z pôvodného verdiktu, že to faul nebol, bola žltá karta pre Holmana. A keďže Holman už jednu mal, putoval predčasne pod sprchy.

„Také niečo som ešte v živote nevidel. Hlavný rozhodca bol pri tejto situácii naozaj blízko a najprv nič nepískal. Potom dostal pokyn od asistenta, ktorý bol tridsať metrov ďaleko, že tam niečo bolo a dal Holmanovi druhú žltú kartu. Je to škoda, pretože Dávid Holman hral dobrý zápas a v závere by vpredu určite ešte niečo vymyslel. Na druhej strane, na toto sú tu komisie a ľudia, ktorí budú hodnotiť výkon rozhodcov. My sa na nich vyhovárať nebudeme, pretože zápas sme si prehrali vlastnými chybami,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.