Úvod Správy Niké liga Zápas sme si prehrali už v prvom polčase

Zápas sme si prehrali už v prvom polčase

Názory trénerov po zápase 13. kola Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava (3:2).

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: „Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Nezachytili sme úvod, prehrávali sme súboje a nemali sme herný rytmus. Mrzí ma, že Róbert Vittek musel už v trinástej minúte nútene striedať. V poslednej minúte prvého polčasu sme nezvládli bránenie štandardnej situácie a inkasovali sme gól, ktorý sa pre ďalší priebeh zápasu ukázal ako dôležitý. V druhom polčase sme hrali o niečo lepšie, mali sme aj šance, no chýbala lepšia koncovka. Osobne nechápem červenú kartu pre Dávida Holmana, hlavný rozhodca, ktorý bol od situácie hádam päť metrov, nič nevidel a karta prišla až na pokyn asistenta, ktorý bol tridsať metrov ďaleko. Nechcem sa však vyhovárať na arbitrov. Zápas sme si prehrali sami a to už v prvom polčase. Keď v takomto zápase neukážete bojovnosť a agresivitu, tak samotná kvalita na úspech nestačí.“

Juraj Jarábek, tréner ViOnu: „Videli sme veľmi dobré ligové stretnutie. My sme doma silní, čo sme dnes potvrdili. Mali sme výborný vstup do zápasu, boli sme aktívni, no Slovan ukázal kvalitu a rýchlo vyrovnal. Snažili sme sa pokračovať v aktívnej hre, dali sme tretí gól, no potom prišiel skrat a súper bol znova v zápase. Bol to otvorený zápas hore – dole, diváci si prišli na svoje a takto by to malo vyzerať.“