Úvod Správy Slovnaft Cup V pohári s Nitrou už aj s Čavričom, chýbať bude de Kamps

V pohári s Nitrou už aj s Čavričom, chýbať bude de Kamps

Slovanisti v piatom kole Slovnaft Cupu privítajú v stredu o 17.30 h Nitru.

Cesta belasých za obhajobou víťazstva v Slovenskom pohári pokračuje súbojom s Nitrou. Nováčik Fortuna ligy bude po troch súperoch z nižších súťaží zatiaľ najťažšou prekážkou v tohtoročnej pohárovej edícii. Zápas má výkop v stredu o 17.30 h na Pasienkoch. Vstupenky v jednotnej cene 2 eurá si zakúpite cez ticketmedia.sk, držitelia permanentiek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Pre belasých je to posledný anglický týždeň v tomto roku, pretože ďalšie pohárové kolo je na programe až v marci 2018. S Nitrou sme sa v lige stretli pred niečo vyše dvoma týždňami. Filip Hološko vtedy už v ôsmej minúte otvoril skóre. Šance na zvýšenie náskoku však zostali nevyužité a Nitrania v 88. minúte vyrovnali na 1:1. Tento výsledok by v pohári znamenal okamžitý rozstrel zo značky pokutového kopu, čomu sa však Ivan Vukomanovič chce vyhnúť.

„Myslím si, že to bude podobný duel ako v lige. My sa budeme opäť snažiť hrať ofenzívne, no tentoraz aj s potrebnou streleckou efektivitou. V ligovom zápase sme totiž doplatili na nepremenené šance. Teraz potrebujeme väčší pokoj v koncovke, aby sme dali potrebné góly a postúpili ďalej. Nitra má svoj špecifický štýl, hrá v defenzívnom bloku a spolieha sa na protiútoky. Bude dôležité, aby sme protiútoky súpera eliminovali a nedostávali zbytočné góly. Je to o jednom zápase, v ktorom sa rozhodne o postupe. My urobíme maximum, aby sme vyhrali a priblížili sa k obhajobe trofeje,“ povedal Ivan Vukomanovič pred pohárovým duelom.

Zdravotný stav mužstva

Srbský tréner Slovana sa tradične vyjadril aj k zdravotnému stavu mužstva pred pohárovým zápasom. „Dobrou správou je, že Aleksandar Čavrič už bol v zápase s Prešovom na lavičke a zajtra zrejme zasiahne do hry, ešte uvidíme, na koľko minút. Sme radi, že je späť, pretože je to dôležitý hráč. Kvôli zraneniam stále chýbajú Joeri de Kamps, Kornel Saláta a Mitchell Schet,“ povedal Vukomanovič, ktorý sa pristavil pri zdravotnom stave Joeriho de Kampsa. Ten sa v posledných dueloch neobjavil na ihrisku. „Joeriho trápi bolesť v slabinách na pravej strane tela. Snažíme sa tento problém čím skôr vyriešiť. Nemá však zmysel, aby hral Joeri pod vplyvom liekov proti bolesti, pretože by nemohol odovzdať sto percent. Verím, že bude čím skôr v poriadku.“

Ako postupovali

Belasí hrali so súpermi z nižších súťaží. V 2. kole vyhrali v Nových Zámkoch 2:0 (góly Damnjanovič, Mareš), v 3. kole triumfovali v Malackách hladko 5:1 (Vittek 2, Oršula, Mareš, Savičevič) a v 4. kole uspeli v Myjave po výsledku 1:0, keď jediný gól zápasu dal Róbert Vittek. Práve Vittek je s troma gólmi najlepším pohárovým strelcom belasých.

Nitrania vyhrali v 2. kole v Bytči 8:1 (Abrahám 3, Fábry 2, Lola 2, Steinhübel), v 3. kole vyradili Trenčianske Teplice po výsledku 7:0 (Abrahám 4, Ďurek, Vencl, Steinhübel) a v 4. kole uspeli v Lučenci 3:0 (Šimončič, Abrahám, Charizopulos).

Vzájomné zápasy

Slovan a Nitra sa v rovnakej fáze Slovnaft Cupu stretli aj v ročníku 2014/15. Kvôli povinnostiam belasých v Európskej lige sa duel dohrával až na jar 2015 na Pasienkoch a Nitra vtedy ako druholigista viedla po polčase prekvapivo 1:0. Slovanisti zápas otočili v druhom dejstve, keď vyhrali vysoko 5:2. Zo súčasného kádra si tento súboj pamätajú Erik Čikoš, Dominik Greif, Juraj Kotula, František Kubík a Kornel Saláta.

V lige sme s Nitrou ťahali sériu šiestich víťazstiev v rade, ktorá bola prerušená v spomínanom ligovom zápase spred dvoch týždňov.

Predstavenie súpera

Nitrania sú nováčikom Fortuna ligy, do ktorej vstúpili vynikajúco a niekoľko kôl viedli tabuľku. V poslednom období ich postihol mierny pokles formy, no napriek tomu hrajú veľmi dobre a sú oživením súťaže. Z posledných piatich ligových duelov majú Nitrania na konte jedno víťazstvo, dve remízy a dve prehry. Naposledy prehrali v nedeľu v Žiline 0:2, no treba dodať, že v druhom polčase nevyužili niekoľko vyložených šancí. Veľkou oporou je brankár Lukáš Hroššo, kapitánom tímu je stredopoliar Miloš Šimončič a najlepším strelcom mladý útočník Filip Balaj. Trénerom Nitry je skúsený Ivan Galád.

Dôležité informácie

Zápas 5. kola Slovnaft Cupu 2017/18 medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Nitra sa začína v stredu 18. októbra o 17.30 h a povedie ho rozhodcovská trojica P. Hrčka – Ádám, Bobko. Vstupenky v jednotnej cene 2 eurá si môžete zakúpiť na ticketmedia.sk, prípadne v pokladniciach štadióna pred zápasom. Držitelia permanentiek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.