Úvod Správy Juniori Juniorka vysoko vyhrala, Tereščenko dal sedem gólov!

Juniorka vysoko vyhrala, Tereščenko dal sedem gólov!

Juniori Slovana Bratislava zvíťazili nad Bernolákovom vysoko 9:0.

Naši juniori v 12. kole III. ligy Bratislava privítali Bernolákovo, ktoré sa nachádza na spodných priečkach tabuľky. Belasí dokonale naplnili úlohu favorita a boli blízko k tretiemu dvojcifernému víťazstvu v tomto ročníku.

Slovanisti v peknom jesennom počasí od úvodu potvrdzovali, kto bude v zápase udávať tón. Už na začiatku rozohral svoj skvelý part mladý ukrajinský útočník Iľja Tereščenko, ktorý dal v 13. minúte úvodný gól belasých a o dve minúty zvýšil na 2:0. Svoj čistý hetrik dokonal Tereščenko v 40. minúte, keď upravil na 3:0.

To však zo strany 19-ročného útočníka, ktorý do Slovana Bratislava prišiel v zime z Michaloviec a je odchovancom akadémie Dynama Kyjev, nebolo všetko. V druhom polčase totiž Tereščenko skóroval ešte v 69., 74., 83. a 90. minúte a dosiahol rekordný sedemgólový strelecký zápis! Gólovo sa presadil aj Jozef Herman, ktorý sa presadil krátko po prestávke a v závere skóroval aj striedajúci Daniel Petráš.

Belasí tak medzi sebou vedú zaujímavú internú súťaž na čele tabuľky strelcov. Najlepším strelcom súťaže je osemnásťgólový David Hrnčár, druhý je po dnešku Iľja Tereščenko, ktorý sa presadil trinásťkrát.

V ligovej tabuľke sú naši juniori na treťom mieste, v 12 zápasoch získali 26 bodov pri aktívnom skóre 59:15.  Najbližšie sa juniorka predstaví v dôležitom zápase na ihrisku Rohožníka, ktorý je s odstupom dvoch bodov na druhom mieste tabuľky. V Rohožníku sa bude hrať v nedeľu 22. októbra o 15.00 h.

 

ŠK Slovan Bratislava juniori – ŠK Bernolákovo 9:0 (3:0)

Góly: 13., 15., 40., 69., 74., 83. a 90. Tereščenko, 49. Herman, 86. Petráš

Bez kariet

Rozhodovali: Tanglmayer – Henček, Olša

Návšteva: 100 divákov

Slovan juniori: Valach – Kotula (46. Kitka), Laczkó (60. Zemko), Antálek, Kozlovský (69. Petráš) – Droppa (60. Kurčík) – Hrnčár, Mašulovič, Herman – Damnjanovič  (69. Nedorost) – Tereščenko

Bernolákovo: Gašparovič – Brigant (71. Zemánek), Aksamít, Bognár, Cisár, Senaši (23. Komarov), Savčenko, Nagy (46. Procházka), Senáši, Brnula (67. Horváth), Slávik

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si medailón o našom obrancovi.
Prvý zápas odohráme doma na Tehelnom poli.
Prehľad nominácií pre našich futbalistov.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Zabezpečte si svoju vstupenku na osemfinále.
Cena vstupenky do sektoru hostí je 26 eur a do prvej kategórie na hlavnú tribúnu 76 eur.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.