Úvod Správy Futsal Belasí rozdrvili Tbilisi, postup im však tesne unikol

Belasí rozdrvili Tbilisi, postup im však tesne unikol

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava obsadili na turnaji hlavnej fázy Ligy majstrov v Bratislave druhé miesto.

V piatok večer vyvrcholila v HANT Aréne 6. skupina hlavnej fázy UEFA Futsal Cup-u, obdoby Ligy majstrov. Situácia bola jasná – ak belasí chceli vo večernom zápase s Tbilisi pomýšľať na postup, museli čakať na priaznivý  výsledok z podvečerného duelu ´t Knooppunt – Bielsko – Biala. Slovanisti potrebovali remízu alebo víťazstvo poľského tímu. Žiaľ, Poliaci duel nezvládli a podľahli Holanďanom 1:3. Tento výsledok vyradil Slovan z hry o postup.

Naši futsalisti však večerný duel s gruzínskym Georgians Tbilisi poňali maximálne zodpovedne. Snažili sa potešiť viac než osemsto divákov, ktorí ich prišli povzbudiť a takisto ešte bojovali o body do európskeho koeficientu. Gruzínci v prípade svojho víťazstva mohli vyhrať skupinu a tak od úvodu zvolili ofenzívnu taktiku. S tou sa zverenci Martina Rejžeka dokázali vyrovnať a v 12. minúte sa ujali vedenia po prudkej strele Martina Zdráhala. Do  polčasu to bolo rozdielom triedy. V 16. minúte po prečíslení skóroval Péchy a na 3:0 upravil Gabriel Rick, keď hlavou dorazil strelu Bahnu.

Druhý polčas sa zmenil na exhibíciu belasých, ktorí pridali ďalšie štyri góly. Lahôdkový bol najmä posledný zásah Martina Zdráhala, pri ktorom slovanisti dokonale vyšachovali gruzínsku obranu. Vďaka víťazstvu 7:0 obsadil Slovan v tabuľke aspoň druhé miesto. Postup nám ušiel len vinou horšieho vzájomného duelu s holandským tímom ´t Knooppunt.

„Chuť tohto víťazstva je trpká. Bolo veľmi ťažké namotivovať hráčov, pretože po prvom zápase boli veľmi sklamaní. Chalani to však zvládli fantasticky, celý zápas išli naplno a pred skvelou kulisou podali výborný výkon. Som rád, že každým dňom chodilo na futsal viac ľudí, kiežby to takto pokračovalo aj v budúcnosti. Fakt, že sme nepostúpili, považujem za neúspech. Systém turnaja bol krutý, prvýkrát postupoval iba jeden tím, pred rokom to ešte boli dva tímy, čiže pri starom systéme by sme postúpili. Bohužiaľ, v zápase s Holanďanmi sme urobili veľa individuálnych chýb a na to sme v konečnom dôsledku doplatili. Vážime si podporu fanúšikov, ktorí nás fantasticky povzbudzovali,“ povedal tréner belasých Martin Rejžek.

Výsledky tretieho hracieho dňa 6. skupiny Main round UEFA Futsal Cup-u:

Bielsko – Biala - ´t Knooppunt 1:3
Góly: 19. Seidler – 10. a 35. Attaibi, 33. Ouaddouh

Georgians Tbilisi – ŠK Slovan Bratislava futsal 0:7 (0:3)
Góly: 12. a 37. M. Zdráhal, 18. a 31. Rick, 29. a 30. Bahna, 16. Péchy

Zostava Slovana: Brndiar – Rick, Kyjovský, Kozár, Bahna – Rafaj, Záruba, A. Zdráhal, M. Zdráhal, Haľko, Michalec, Péchy, Belaník

2. hrací deň:

Rekord Bielsko – Biala – Georgians Tbilisi 1:0 (1:0)
Gól: 17. Kubik

ŠK Slovan Bratislava futsal  - ´t Knooppunt 4:6 (1:2)
Góly: 15. a 24. Rick, 30. a 34. Haľko - 20. a 36. Ouaddouh, 4. Bouzit, 23. Attaibi, 25. Zouthane, 39. van Maasbommel