Úvod Správy Fortuna liga Mareš: Urvali sme to silou vôle

Mareš: Urvali sme to silou vôle

Dvojgólový Jakub Mareš bol hlavným hrdinom sobotňajšieho večera v Bratislave.

Belasí zažili v zápase s Prešovom nečakanú drámu. V súboji s predposledným tímom tabuľky, ktorý však pricestoval s novým trénerom Sergijom Kovalcom, museli dvakrát doťahovať nepriaznivé skóre. Našťastie ich ako neraz v tejto sezóne zachránil Jakub Mareš, ktorý v 67. minúte vyrovnal na 2:2 a o desať minút neskôr dal víťazný gól.

Oba zásahy dal český útočník hlavou a z podobnej pozície na zadnej žrdi. Pri prvom góle zužitkoval center Vasila Božikova, na druhý zásah mu pekne nabil Filip Oršula. Brankársky debutant Slančík bol pri oboch situáciách bez šance. „Chalanov som nabádal, aby mi pred bránu posielali centre, ktoré potrebujem. Pri oboch góloch som si vybral miesto na zadnej žrdi. Videl som, že súper mal vysokých stopérov, takže som si trochu odskočil za nich a zblízka som to dvakrát premenil,“ opísal šťastný strelec rozhodujúce okamihy sobotňajšieho duelu. Mareš je s desiatimi gólmi na čele tabuľky ligových kanonierov, celkovo v belasom skóroval už šestnásťkrát.

Zostal trpezlivý

Pre Jakuba Mareša to bol zápas dvoch polčasov. V tom prvom sa dostal do štyroch vyložených šancí, no dve mu zmaril brankár Slančík a v ďalších netrafil bránu. Streleckú smolu odklial až po prestávke v chvíľach, keď to bolo naozaj akútne. „Cez prestávku som bol trochu nešťastný, hnevali ma nevyužité šance. Hlavne tie nožničky, tam už som oslavoval, žiaľ predčasne. V kabíne ma počas prestávky tréneri podporovali, aby som nevešal hlavu, že šance ešte prídu a že tie už určite premením. Zostal som trpezlivý a v druhom polčase to naozaj prišlo,“ usmial sa náš hrotový útočník, ktorý previedol v prvom polčase parádne nožničky. Z úrovne bieleho bodu trafil loptu chrbtom k bráne prudko a presne, no brankár hostí ju aj so šťastím vyrazil. Veľká škoda, ak by sa to skončilo gólom, tak by video zrejme obletelo internetové portály. „Góly nožničkami už som dal v českej lige (úsmev). Škoda, tieto mi vyšli a už som pomaly oslavoval, no brankár loptu nejako zázračne vyrazil. Nevadí, možno sa to podarí nabudúce.“

Výkričník nad výkonom, víťazstvo je dôležité

Belasí si po zápase boli vedomí, že výkonom nenaplnili očakávania a v ich hre boli medzery. Napriek tomu však ukázali mentálnu silu, keď zareagovali na nepriaznivý priebeh a získali tri body. Ďalšia strata by pri dnešnom víťazstve Trnavy v Michalovciach už mohla byť kritická a výrazne by ohrozila naše majstrovské ambície. „Je tu výkričník nad výkonom. V kabíne si rozoberieme veci, ktoré boli zle, no je jasné, že musíme hrať lepšie. Na druhej strane je to naozaj dôležité víťazstvo, tri body sú cenné. Takto sa zbierajú body v zápasoch, keď to herne nejde – ´urvali´ sme to silou vôle a chuťou po víťazstve."

Športová forma plynúca z rodinnej pohody

Aktuálne najlepší ligový strelec presné zásahy zo zápasu s Prešovom opäť venoval svojmu synčekovi, ktorého príchod na svet sa už nezadržateľne blíži. „Malý by sa mal narodiť 26. novembra. Máme už aj vybrané meno – bude to Jakub mladší. Verím, že ho dobre vychováme a je jedno, či bude futbalista, boxer alebo klavirista. Hlavne aby bol zdravý a spokojný. Som rád, že doma mi to funguje, to sa zrejme odráža aj na športovom výkone,“ uzavrel Jakub Mareš.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozápasové hodnotenia trénerov po dohrávke 3. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (1:0).
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.
CK FutbalTour.sk organizuje zájazd pre fanúšikov do Grécka.
ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.