Úvod Správy Futsal Skvelý prvý krok belasých, zdolali poľského majstra

Skvelý prvý krok belasých, zdolali poľského majstra

Futsalisti ŠK Slovan Bratislava vstúpili do bojov v Lige majstrov jednoznačným víťazstvom.

V utorok sa v bratislavskej HANT Aréne rozbehli boje v 6. skupine Main round UEFA Futsal Cup-u, obdoby futbalovej Ligy majstrov. V podvečernom zápase vyhral gruzínsky Georgians Tbilisi nad holandským ´t Knooppunt tesne 2:1, všetci však čakali na večerný duel. V tom sa stretol slovenský majster ŠK Slovan Bratislava futsal a poľský majster Rekord Bielsko – Biala.

Pred 700 divákmi a vo výbornej kulise začali belasí ako z veľkej knihy. Už v 5. minúte im vyšiel signál, keď sa Záruba oprel do centrovanej lopty a svoju strelu z voleja umiestnil k pravej žrdi – 1:0. Zakrátko vyšla Slovanu ďalšia pekná akcia a Peter Kozár pekne namieril k žrdi – 2:0. Hra mala v úvode rýchly spád, Poliaci totiž takmer okamžite znížili, Poplawski prekonal inak výborne chytajúceho Brndiara – 2:1. Dôležité bolo, že belasých inkasovaný gól nevyviedol z konceptu a veľmi rýchlo naň odpovedali. Už v 8. minúte vyšla našim futsalistom najkrajšia akcia v zápase, keď si Záruba zbehol po pravom krídle a krásnou strelou do šibenice prehodil vybiehajúceho brankára – 3:1. Tesne pred prestávkou ešte Poplawski znížil na 3:2.

Hrdinom druhého polčasu bol Marek Bahna, ktorý už minútu po prestávke z bezprostrednej blízkosti napálil loptu k pravej žrdi – 4:2. Poliaci postupne vrhli všetky sily do útoku, no Brndiar chytal vynikajúco a držal belasým dvojgólový náskok. V 33. minúte ešte Kyjovský parádnou krížnou prihrávkou našiel na zadnej žrdi Bahnu, ktorý svojím druhým gólom v zápase upravil na konečných 5:2.

„S výsledkom sme veľmi spokojní, pretože prvý krok bol najdôležitejší. Skupina je veľmi vyrovnaná a každý bod môže zavážiť. Myslím si, že dnes rozhodla efektivita a výkony brankárov. Mňa veľmi potešil najmä náš výkon v druhom polčase. Čakajú nás ešte dva zápasy a ak chceme postúpiť, musíme v oboch zvíťaziť,“ povedal tréner belasých Martin Rejžek. Jeho zverencov dnes o 20.00 h čaká súboj s holandským ´t Knooppunt, ktorý v prvom súboji prehral s Tbilisi tesne 1:2. „Holanďania dominovali čo sa týka držania lopty, boli veľmi dobrí v hre jeden na jedného. Prezentujú sa inak než Bielsko – Biala, uvidíme, s čím na nás vyrukujú dnes večer.“

Dva góly Mareka Bahnu v druhom polčase dodali belasým potrebný pokoj. Zápas napokon doviedli do víťazného konca a triumfovali rozdielom triedy. „Rozhodla naša efektivita. Náš brankár nás podržal, ukázal čo je v ňom a potvrdil svoje kvality. Hralo sa nám lepšie, keď sme od úvodu vyhrávali a nemuseli dobiehať manko. Moje góly ma tešia, ale v tejto fáze je jedno, kto ich dáva. Dôležité je, aby sme vyhrávali.“