Úvod Správy Aktuality Dnes sa začína futsalová Liga majstrov, cieľom belasých postup

Dnes sa začína futsalová Liga majstrov, cieľom belasých postup

Hlasy trénera Martina Rejžeka a kapitána Dušana Rafaja z tlačovej konferencie ŠK Slovan Bratislava pred Main round UEFA Futsal Cup-u.

 

Od utorka večera sa v Bratislave rozbehne turnaj 6. skupiny Main round UEFA Futsal Cup-u 2017/18, obdoby futbalovej Ligy majstrov. Belasí sa ako organizátori turnaja pobijú o postupovú miestenku s poľským Bielsko – Biala, holandským ´t Knooppunt a gruzínskym Georgians Tbilisi.

Futsalový oddiel prešiel v júni 2017 pod značku ŠK Slovan Bratislava. Belasých čaká pod novou značkou prvá vážna skúška. Skúsenosti s európskymi pohármi už majú, ešte pod bývalým názvom organizovali v novembri 2015 turnaj Elite round.

„Po skúsenostiach z minulosti sme sa rozhodli znovu zorganizovať európsky turnaj. ŠK Slovan Bratislava nám maximálne vyšiel v ústrety a pomohol v organizácii. Veríme, že všetko dopadne dobre,“ povedal tréner Martin Rejžek na dnešnej tlačovej konferencii.


Belasí sa v utorok stretnú s Bielsko – Biala, v stredu ich čaká duel s ´t Knooppunt a turnaj uzavrú piatkovým súbojom s Georgians Tbilisi. Všetky zápasy belasých majú úvodný výkop stanovený na 20.00 h. Fanúšikovia si budú môcť zakúpiť vstupenky priamo v HANT Aréne.  Cena celodennej vstupenky, platnej na oba zápasy, je stanovená na 3 eurá.

Cieľ slovanistov je v Lige majstrov jasný. „Čaká nás náročná úloha. Liga majstrov je v tejto sezóne pre nás najdôležitejšia zo všetkých súťaží a tomu sme podriadili aj prípravu. Naším cieľom je vyhrať skupinu a postúpiť do Elite round. Myslím si, že sme sa počas leta posilnili a sme dobre pripravení. Hráči to musia zvládnuť predovšetkým v hlavách,“ pokračoval tréner našich futsalistov.

Kto zo súperov bude pre belasých najťažšou prekážkou na ceste k postupu? „Veľmi dôležitý bude prvý zápas. Poliaci sú silní, máme ich však dobre zmapovaných. Hrá tam aj náš bývalý hráč Michal Seidler, ktorého kvality dobre poznáme. V príprave sme odohrali zápasy proti poľským mužstvám, takže vieme, akým štýlom asi budú hrať. Poliaci hrajú veľmi tvrdo, v poslednom období tam futsal išiel kvalitatívne hore.“


Kapitánom belasých je skúsený obranca Dušan Rafaj, ktorý je členom slovenskej reprezentácie a zažil aj pamätné víťazstvo nad Benficou Lisabon. Domáce prostredie vníma ako motivačný faktor. „Sme už tak skúsení, že faktor domáceho prostredie pre nás nebude zväzujúci, ale skôr nás bude pozitívne motivovať. Príprava na Ligu majstrov bola náročná aj po kondičnej stránke. Verím, že turnaj zvládneme a splníme postupový cieľ,“ povedal Dušan Rafaj.


Program Main round UEFA Futsal Cup-u v Bratislave:

Utorok 10. októbra:
17:30 Georgians Tbilisi - ´t Knooppunt
20:00 ŠK Slovan Bratislava futsal – Bielsko – Biala

Streda 11. októbra:
17:30 Bielsko – Biala – Georgians Tbilisi
20:00 ŠK Slovan Bratislava futsal - ´t Knooppunt

Piatok 13. októbra:
17:30 ´t Knooppunt – Bielsko Biala
20:00 Georgians Tbilisi – ŠK Slovan Bratislava futsal

 

Súpiska ŠK Slovan Bratislava futsal na Main round UEFA Futsal Cup-u:

Brankári: Mário Gašparovič, Marek Karpiak, Peter Brndiar

Hráči do poľa:  Marek Bahna, Marek Belaník, Peter Haľko, Matúš Kyjovský,  Peter Kozár, Richard Michalec, Martin Péchy, Dušan Rafaj, Gabriel Rick, Peter Serbin, Radim Záruba,  Adam Zdráhal, Martin Zdráhal

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Martin Rejžek
Asistent trénera a kondičný tréner: Ondrej Habaj
Vedúci mužstva: Martin Grendár ml.
Masér: Lukáš Vaňo
Lekár: Igor Blaško

 
 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava organizuje pre fanúšikov vlakový zájazd na derby do Trnavy.
Pozrite si najnovšie fotografie na nový štadión na Tehelnom poli.
Belasí sa zapoja do Európskeho týždňa športu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava organizuje pre fanúšikov vlakový zájazd na derby do Trnavy.
Pozrite si najnovšie fotografie na nový štadión na Tehelnom poli.
Vychutnajte si ešte raz zostrih šlágra 8. kola Fortuna ligy, ktorý priniesol parádnu gólovú prestrelku a krásne góly.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.