Úvod Správy Aktuality Kontrolný deň výstavby nového štadióna na Tehelnom poli

Kontrolný deň výstavby nového štadióna na Tehelnom poli

Výstavba štadióna na Tehelnom poli výrazne pokročila.

Na Tehelnom poli sa naďalej intenzívne pracuje na výstavbe nového štadióna s kapacitou 22 500 divákov, ktorý bude spĺňať kritériá UEFA 4. Dnes sa uskutočnil kontrolný deň, počas ktorého si zástupcovia investora, štátu i Slovenského futbalového zväzu prezreli priestory staveniska i útroby budúcej hlavnej tribúny.

„Rozhodli sme sa spojiť sily súkromného investora so štátom a tento štadión, ktorý rastie ako huby po daždi, bude mať celkový rozpočet 75 miliónov eur, z toho štátny príspevok činí 27 miliónov eur. Počas našej prvej vlády v rokoch 2006 – 2010 bol štátny príspevok stanovený na 70 miliónov, teraz sme išli dole a prispejeme vo výške 27 miliónov eur. Po kontrolnom dni môžem konštatovať, že sme na dobrej ceste a dnešok považujem za úspešný. Ďakujem súkromnému investorovi, s ktorým sme spojili sily a taktiež spoločnosti STRABAG i SFZ,“ povedal predseda vlády SR Robert Fico.

Počas kontrolného dňa sa prítomní prešli priestormi budúcej hlavnej tribúny, kde sa bude nachádzať zázemie pre hráčov, miesta pre novinárov a takisto priestory VIP a skyboxy. Momentálne prebiehajú práce na všetkých štyroch tribúnach, vrátane oblúka medzi tribúnami od Kalinčiakovej a Bajkalskej ulice. 

„Napriek problémom s tuhou zimou, ktoré spôsobili trojmesačný sklz prác, sme spokojní s priebehom výstavby. Je reálne, že v priebehu januára – februára budeme hotoví s hrubou stavbou. ŠK Slovan Bratislava dnes platí za výstavbu štadióna 50 miliónov eur, podpora štátu a SFZ predstavuje 27 miliónov eur. Pri iných projektoch sa išlo vzorcom, že 40 percent dal investor a 60 percent štát. My máme opačné garde, keď investor platí 60 percent a štát 40 percent. Do dneška sme do výstavby vložili 20 miliónov eur, zatiaľ sme od štátu nečerpali ani euro a zatiaľ stavbu financujeme my ako ŠK Slovan,“ povedal zástupca investora a prezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík st., ktorý sa zároveň vyjadril aj k odhadovanému termínu dokončenia výstavby nového štadióna na Tehelnom poli.

„STRABAG stiahol sklz na asi dva mesiace, možno na poldruha mesiaca. V priebehu dvoch – troch týždňov sa budú montovať oceľové konštrukcie. Ja predpokladám, že plus /mínus do roka sa tu začne hrávať. Urobíme maximum, aby sme to najneskôr v priebehu roka dotiahli do konca, pričom verím, že to bude o nejaký ten mesiac skôr. Pre nás je dôležité, aby bol štadión postavený, funkčný a aby si naň ľudia našli cestu,“ uzavrel Ivan Kmotrík st.


„S veľkým potešením sledujem, akým tempom pokračuje výstavba nového štadióna na Tehelnom poli. Na kontrolnom dni boli viditeľné výrazné pokroky a jasné kontúry budúceho štadióna. Verím, že práce budú prebiehať podľa stanoveného plánu a že každým dňom budeme bližšie k dokončeniu štadióna. Teším sa na to, že sa čoskoro vrátime domov,“ povedal viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.

Tehelné pole predstavuje špeciálne miesto aj pre odchovanca Slovana a najlepšieho strelca slovenskej reprezentácie Róberta Vitteka. Práve na tomto mieste robil Vittek svoje prvé futbalové kroky a vstúpil tam do sveta veľkého futbalu. „Ja som veľmi šťastný, že výstavba je v takom pokročilom stave. Pre mňa ako rodeného Bratislavčana a slovanistu je to krásny pocit, pretože som tu vyrastal a Slovan ma poslal do sveta veľkého futbalu. Teším sa na budúci rok, verím, že si na Tehelnom poli ešte zahrám,“ povedal Róbert Vittek.

Zdroj foto: TASR

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava organizuje pre fanúšikov vlakový zájazd na derby do Trnavy.
Pozrite si najnovšie fotografie na nový štadión na Tehelnom poli.
Belasí sa zapoja do Európskeho týždňa športu.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava organizuje pre fanúšikov vlakový zájazd na derby do Trnavy.
Pozrite si najnovšie fotografie na nový štadión na Tehelnom poli.
Vychutnajte si ešte raz zostrih šlágra 8. kola Fortuna ligy, ktorý priniesol parádnu gólovú prestrelku a krásne góly.

Klubové trofeje

Platinoví partneriPlatinum partners

© 2017 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.